Tak ako sme očakávali, Apple dnes nepredstavilo len nový iPhone 7, ale aj nové hodinky Apple Watch. Novinka je vlastne druhou generáciou toho, čo sme videli pred dvoma rokmi na Keynote predstavené po boku iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Apple Watch 2 sú lepšie a môžeme povedať, že sme sa konečne dočkali zariadenia, ktoré ľudia budú milovať o čosi viac ako prvú generáciu Apple Watch. Poďme sa teda pozrieť na to, čo prináša tá druhá.

Dizajn a keramická verzia

Dizajn hodiniek Apple Watch je v podstate rovnaký, ako dizajn súčasného modelu. Minimálne jeho proporcie. Zmenili sa prakticky len detaily. Hodinky majú z prednej strany viac zaoblený displej ako súčasná generácia, vďaka tomu pôsobia minimálne na nás o čosi modernejšie. Už prvá generácia vyzerá fantasticky a druhá ešte vylepšila fantastické.

- Reklama -

Apple tento rok chcelo priniesť aj nejaký materiál, ktorý tu ešte nebol. Zlato? Nič nové! Prinieslo niečo, čo je naozaj exkluzívne a niečo, po čom bude túžiť obrovské množstvo ľudí. Prinieslo nádhernú keramickú verziu a popravde? Vyzerá úžasne!

snimka-obrazovky-2016-09-07-o-20-56-26

Vodotesnosť

Apple zlepšilo vodeodolnosť pri hodinkách Apple Watch 2 na nový level. Uvádza úroveň vodotesnosti 50m, čo je ekvivalentom tlaku 5ATM. To znamená, že v hodinkách je možné bez akýchkoľvek problémov plávať či šnorchlovať. Zaujímavá je aj technológia nového reproduktoru. Apple sa pochlapilo a vymyslelo fakt zaujímavý spôsob ako dostať vodu z reproduktoru. Najlepšie na tom celom je, že na všetko bude vlastne stačiť samotný reproduktor. Ten si bude vedieť sám pomocou svojej činnosti (pravdepodobne nejakým zvukom) vytláčať vodu, ktorá sa doň dostane.

Apple pracovalo predovšetkým na tom, aby boli hodinky čo najlepšie prispôsobené aj pre plavcov, čo prvá generácia neumožňovala. Výsledok zrejme stojí za to a my sa už nevieme dočkať na to, ako si to vyskúšame na vlastné oči!

snimka-obrazovky-2016-09-07-o-20-55-15

Výkon, GPS a displej

Apple vybavilo nové hodinky novým procesorom a procesor sa tentokrát nazýva Apple S2. Tento maličký procesor obsahuje 2 jadrá a je až o 50% rýchlejší ako ten, ktorý pracoval v Apple Watch 1. Okrem iného sa o fantastický výkon postará aj 2x rýchlejší grafický čip. Okrem toho, že Apple vybavilo Apple Watch 2 lepším procesorom, vybavilo ich aj lepším a jasnejším displejom. Ten prináša až 2x silnejší jas, vďaka čomu nebude s hodinkami problém napríklad ani na jasnom slnku. Práve s týmto majú mnohí ľudia problém nie len pri hodinkách ale aj pri smartfónoch. Apple si to uvedomilo a tento problém vyriešilo.

Ako už asi vieš, Apple Watch 1 neobsahovali GPS modul. Informácie zo satelitov čerpali pomocou pripojenia na iPhone. Toto riešenie bolo síce zaujímavé, ale určite nie až tak praktické. Nové hodinky sú teda opäť raz použiteľnejšie aj bez toho, aby si musel vo vrecku, napríklad pri behaní, nosiť aj svoj iPhone. Toto bol veľmi dobrý krok.

snimka-obrazovky-2016-09-07-o-20-55-40

Cena

Nové hodinky budú na predobjednávku dostupné už 9. septembra. Cena nového modelu bude štartovať na 369$. Cena súčasnej generácie klesne na dostupných 269$. Samozrejme hovoríme o USA trhu. Ku nám sa nové zmeny a tiež hodinky dostanú o čosi neskôr. Kedy to presne bude síce nevieme, no budeme ťa o tom včas informovať.

Záver

Nové hodinky sú vlastne takou malou-veľkou zmenou. Na prvý pohľad toho veľa nepriniesli, no na druhú stranu priniesli všetko to, čo chýbalo prvej generácií. Stalo sa z nich presne to zariadenie, po ktorom sme tak veľmi túžili, no Apple nám ho so svojou prvou generáciou nedokázal ponúknuť. Aj napriek tomu sa Apple stalo po spoločnosti Rolex druhým najväčším predajcom hodiniek na svete a očividne chce zaútočiť aj na prvú priečku. Potenciál na to majú, otázne je, či dokážu presvedčiť aj zákazníkov. No čo, ideš do nich?

snimka-obrazovky-2016-09-07-o-20-55-24

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here