Už dávnejšie sme nadávali na to, že Apple dlhšiu dobu nič nerobí so svojim najdôležitejším produktom pre profesionálov. Áno, hovorili sme o Mac Pro, ktorý dnes prináša príliš vysokú cenovku a príliš slabé HW. Je tu obrovský nepomer a toto zariadenie sa preto takmer vôbec nepredáva. Veď je na trhu už 5 rokov bez aktualizácie, takže sa vlastne ani nemáme čomu čudovať. Presne preto vznikol iMac Pro. Počítač, ktorý by mal súčasný iMac nahradiť a ponúknuť ešte omnoho viac!

iMac Pro

To, že pri kúpe Macu Pro potrebujeme zakúpiť ešte príslušenstvo mohol byť doteraz pre mnohých problém. Respektíve to nebolo príliš praktické.

- Reklama -

Po novom to ale bude celkom ináč. Človek si jednoducho zakúpi iMac, ktorý ale ponúkne brutálny výkon a príslušenstvo v nádhernej farebnej kombinácií Space Gray, ktorú už poznáme z iPhonov, MacBookov či iPadov. Poďme ale priamo na výkon. Čo to bude zač? Začneme asi procesorom.

Ten pochádza od spoločnosti Intel a hovoríme o celkom novej rade Xeon. Procesor bude v základnej verzií ponúkať 8 jadier. To ale samozrejme stačiť nebude a Apple bude ponúkať ešte silnejšiu, 10 jadrovú verziu. Pre najnáročnejších tu ale bude až 18 jadier a jeden z najvýkonnejších počítačov súčasnosti.

Apple bol v počte jadier vždy extrémista a týmto počítačom to len potvrdil. Pri tom bude všetko dokonalo skryté v počítači, ktorý vyzerá ako obyčajný iMac! Čo sa týka grafického výkonu, pod kapotou nájdeme grafiku AMD Radeon z rady Vega. Tá bude môcť ponúknuť až 16GB VRAm a výkon 21 teraflopov za sekundu. Operačná pamäť počítača ponúka až 128GB (RAM).

Taktiež tu sú nové porty pre Thunderbolt a USB-C. Pre toho, kto miluje FaceTime v tej najvyššej kvalite tu bude zabudovaná FullHD kamera. Základná cenovka počítača bude $4,999. Za túto cenu dostaneš dopredu vstavaný 5K displej, myšku a klávesnicu. Počítač bude dostupný v decembri a počas roka sa určite dočkáme ďalších noviniek!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.