Spoločnosť Apple prehrala súdny spor, ktorý jej mal zaistiť slušných 120 miliónov amerických dolárov od Samsungu. Túto sumu ale žiaľ nikto v Apple nikdy neuvidí. Dva z patentov, ktoré mal Samsung porušiť boli neplatné a jeden neporušil. Juhokórejský gigant teda zo súdu odišiel s plnou peňaženkou a to nielen preto, že nikomu nič nemusel zaplatiť. Práve naopak, Apple musí zaplatiť Samsungu, ono totiž tiež porušilo patent.

Apple prehralo súdny spor so Samsungom!

Apple a Samsung, dve spoločnosti, ktoré patria medzi najväčších celosvetových výrobcov elektroniky všetkého druhu. Je tu ale problém. Tieto spoločnosti sa nesprávajú ako obrovský giganti, ktorým môže byť milión dolárov na kontách ukradnutý, nakoľko riešia skôr miliardy. Správajú sa skôr ako dve malé deti, kde jedno druhému na pieskovisku ukradlo lopatku.

Hoci sme Apple magazín, snažíme sa byť nestranný, preto v tomto prípade nestojíme ani za jedným zo súperov. Nejde tu totiž ani tak o súdny spor ako o to, čo na seba obe firmy vyťahujú a vznikajú z toho nekonečné súdne spory, pričom v pozadí spolupracujú, nakoľko Samsung vyrába pre iPhone rôzne komponenty. Vzťahy sú tu teda naozaj zvláštne.

Samsung - svetapple.sk

Najnovšie sa odvolávací súd postavil za spoločnosť Samsung a to v súdnom spore o porušení “Slide to unlock” či patentu korekcie textu. Apple v tomto súdnom spore žalovalo Samsung za viac patentov a ten mal zaplatiť až 120 miliónov amerických dolárov. To sa ale nakoniec nestane, práve naopak – platiť bude Apple a to konkrétne čiastku 158 400 dolárov. Táto čiastka poputuje na konto Samsungu.

V Južnej Kórei si totiž nenechajú skákať po hlave a akonáhle ich niekto z Cupertina zažaluje, veľmi rýchlo na neho vytiahnú niečo, čo porušil on. V tomto prípade to bol patent na kompresiu videa. Apple sa tak samo dostalo svojim spôsobom do pasce a hoci chcelo peniaze od Samsungu, nakoniec bude musieť práve jablková spoločnosť platiť nemalú sumu. No, taký je život!

Samsung - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here