Nemožné sa stalo realitou. Spoločnosť Apple dokázala aj napriek nepriaznivým časom zaujať akcionárov natoľko, že jej hodnota vzrástla počas včerajšieho večera na 2 bilióny amerických dolárov. Jedná sa o prvú americkú verejne obchodovateľnú firmu, ktorá to dokázala.

Apple prekonalo hodnotu 2 bilióny amerických dolárov!

Ešte v júni 2020 vznikali rôzne analýzy, ktoré predpovedali, že pokiaľ sa bude cupertinskému gigantovi dariť tak ako doposiaľ, do 4 rokov by mohol dosiahnuť hodnoty 2 biliónov amerických dolárov.

Zdá sa, že analytici sa v tomto smere trochu „prerátali“. Prešli iba 3 mesiace a akcie prekonali magickú hranicu 467,77$ za kus. Apple bolo v roku 2018 prvou americkou spoločnosťou, ktorá prekonala hodnotu 1 bilión amerických dolárov. Teraz prepisuje históriu druhýkrát.

Očakávalo sa, že vplyv pandémie koronavírusu bude mať katastrofálny dopad na burzu. V marci 2020 klesli akcie o viac než polovicu (oproti dnešným číslam) a Apple dokonca nedosahovalo hodnoty ani jedného bilióna. Prišli však zaujímavé produkty (ako iPhone SE 2. generácie), predajné úspechy a softvérové inovácie (iOS 14) ktoré naštartovali záujem.

My v redakcii sme očakávali, že 2 bilióny prídu koncom tohto roka po tom, ako budú predstavené nové iPhony 12, Apple Watch, iPady a Macy s procesormi Apple Sillicon. Ak pôjde všetko podľa plánov, v decembri sa budú prepisovať ďalšie rekordy. Je tu toho ešte pomerne veľa, čo môže zvýšiť hodnotu. Skvelá práca!

zdroj

Prečítajte si tiež  Historický rekord: Apple ako prvé prekonalo trhovú hodnotu 3 bilióny dolárov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.