Tento článok by som nechcel venovať nijakému zariadeniu od Apple, na ich kritiku napíšem iné články. Tentokrát by som chcel tak trošku popísať to, ako mi funguje iTunes nainštalovaný na mojom PC s Windows. Osobne používam Mac a mám ho veľmi rád, ale v súčasnosti žiaden nemám, keďže už mesiac čakám na nový a tak som musel nainštalovať iTunes na Windows. Bol som veľmi nemilo prekvapený tým, čo sa zrazu začalo diať!

iTunes a PC

Na nový Mac čakám prakticky už mesiac a za túto dlhú dobu som si potreboval hneď niekoľkokrát aktualizovať playlisty v mojom iPhone a taktiež si poukladať niekoľko fotografií priamo do programu. Pravidelne svoj iPhone zálohujem a tak bolo nevyhnutné aby som si nainštaloval iTunes priamo na PC s Windowsom. Šiel som preto na stránky Apple a bezstarostne som začal program sťahovať.

Po inštalácií, ktorá prebehla pomerne rýchlo nasledovalo spustenie programu. A vtedy sa to stalo. Po asi minúte čakania, po ktorej sa program nenačíta,l som to vzdal a natvrdo som reštartoval počítač, keďže som myslel, že len jednoducho zamrzol, avšak po následnom zapnutí sa stalo to isté. Celý iTunes sa načítaval prosím pekne 45 sekúnd, čo od programu spoločnosti ako Apple určite nikto neočakáva. To však nie je jediné, čo mi okamžite začalo vadiť. Kým sa mi načítal iPhone musel som sa prebiť nepríjemným čakaním a to sprevádzali neustále zamŕzania.

Program je jednoducho nestabilný a pomalý a dokonca som ho už 2 týždne radšej ani nezapol, hudbu si púšťam radšej cez YouTube. Nič proti Apple. Milujem ho, žijem s ním a viem mu odpustiť množstvo malých chýb, ktoré mi v iOS a OS X znepríjemňujú život, ale aby niečo tak nestabilné ako je iTunes pre Windows mohlo vydať na PC, tak to mi príde ako veľký prešľap.

Možno sa ti to zdať nebude, a tvoj iTunes ti príde ako plynulý avšak akonáhle si ho zapneš na Macu, pochopíš o čom hovorím. Len tak podotýkam, že ako PC nemám žiaden šrot, 8 GB RAM, i5 3,1 GHz 2400 k a Nvidia Geforce GTX970. Veľmi nemilo ma teda prekvapilo, ako iTunes (ne)fungoval!

Prečítajte si tiež  9 skvelých aplikácií, ktoré sú zadarmo len dočasne!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.