Apple je v súčasnosti v miernych problémoch čo sa predajov týka. Tie totižto ani nerastú a ani nestagnujú, oni oproti posledným rokom poriadne klesajú. To pre tak obrovskú spoločnosť určite nie je dobré. Na druhú stranu ani nemajú prečo rásť a na to, aby sa to zmenilo musí Apple poriadne zamakať. Vraj na rok 2017 chystá celkom nové zariadenie v oblasti zdravotníctva. Poďme sa teda pozrieť na to, čo to bude!

Zdravotné aplikácie

Apple sa v poslednej dobe akosi veľmi začal zaujímať o naše zdravie. Sú dokonca ľudia, ktorí si myslia, že je to preto, aby o nás firma vedela už úplne všetko. Pravda je však taká, že k údajom z našich aplikácií Health nemá žiaden prístup a rovnako k nim nemá prístup ani žiadna iná aplikácia a podobne. Sledovanie samého seba v iPhone teda skutočne znamená, že nikto iný nevidí to, čo máš vo svojom Healthe ty, kým mu to sám neukážeš.

- Reklama -

Firma dosť očividne využila v oblasti zdravotníctva a zdravotníckych pomôcok veľké peniaze a tak si snaží zákazníkov podmaniť čo najskôr. V budúcnosti sa totižto podobné zariadenia či aj napríklad aplikácie majú rapídne rozšíriť a keď sa ľudia naučia používať podporu Applu, už nikdy nebudú mať potrebu skúšať čokoľvek iné. Pozrime sa už len na to, akú veľkú pozornosť venuje ResearchKitu a HealthKitu, to samo o sebe prezrádza, že v budúcnosti chce byť v tejto oblasti jednotka.

V súčasnosti ponúka v podstate dve zariadenia, ktoré nás dokážu ako tak sledovať. Prvým z nich je samozrejme iPhone, ktorý má drvivá väčšina z nás. Modely s označením 6 a vyššie už majú napríklad aj barometer a vďaka nemu dokážeme merať prevýšenie, teda počet schodov, ktoré sme prešli. Rovnako tak iPhone dokáže zmerať aj počet krokov a podobne, vďaka čomu nám vzniká jednoduchá analýza. Práve vďaka tomu sa dokážeme sledovať a možno vznikajú nové výzvy, na základe ktorých si ľudia zlepšujú životosprávu.

iPhone - svetapple.sk

Zdravotné zariadenie

Na internete sa dnes objavila nová pomerne zaujímavá informácia ohľadom nového zariadenia, ktoré vraj Apple chystá už na rok 2017. Podľa správ to vyzerá na nejaký wearable produkt, náramok či možno jednoduchý fitness tracker, ktorý jednak nebude závislý na neustálom pripojení na iPhone a po spárovaní ponúkne dokonalé informácie o tom, čo sme robili. Každý kto má iPhone totižto vie, že meranie nie je úplne dokonalo presné. Hodilo by sa teda ešte jedno zariadenie, ktoré by bolo zamerané výhradne na meranie týchto aktivít aby bolo všetko čo najpresnejšie.

Problémom by mohol byť v tom, že Apple predáva už hodinky Apple Watch, ktoré by mali plniť aj funkciu fitness trackeru. Na druhú stranu nie každý možno potrebuje práve Apple Watch s rôznymi aplikáciami a vystačí si možno aj s jednoduchším produktom. Presne takýmto jednoduchším produktom by mohol byť práve wearable náramok. Čo z toho nakoniec bude si samozrejme tvrdiť nedovolíme. Dúfajme však, že Apple predstaví zase niečo zaujímavé!

WearAble - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.