Určite si spomínaš na časy, kedy boli predstavené iPhony 4, 4S či 5 a 5S. Tieto zariadenia sa vyznačovali tým, že spoločnosť na ich zadnej strane použila materiál, ktorý sa do tej doby vo svete smartfónov takmer vôbec nepoužíval.

Išlo o sklo, ktoré je síce krehké, no zároveň je aj veľmi elegantné a Apple by ho malo opäť začať používať na svojich budúcich produktoch!

Nový patent

Nový patent spoločnosti Apple, na ktorom sa priamo podieľal riaditeľ dizajnu spoločnosti Apple Jony Ive ukazuje to, že by následujúci iMac či Mac mini mohli dostať celosklenené telo.

Rovnako by sme mohli vidieť tento materiál aj pri novučičkom iPhone 7, ktorého predstavenie nás čaká už na budúci rok. Dokonca je v patente spomenutý aj tablet, iPad, ktorý by mohol vďaka sklu vyzerať naozaj zaujímavo!

Nový patent popisuje predovšetkým to, ako by mohla spoločnosť Apple vyrábať zariadenia, ktoré by ponúkli svoje telo výrobné komplet zo skla. Išlo by o unibody konštrukciu a celé by to mohlo pôsobiť až neuveriteľne elegantne.

Sklo má svoje výhody aj napríklad pri držaní, kedy má k prstom určite podstatne lepšiu priľnavosť ako hliník, ktorý Apple používa dnes. Zo skla by Apple mohlo vyrobiť iMac, Mac mini, iPhone či dokonca iPad.

Prečítaj si tiež: Zafír sa rozbije naozaj ľahko!

Má to však svoju nevýhodu a to fakt, že pokiaľ by zariadenie spadlo na zem, celé by sa rozbilo, čo znamená naozaj drahú opravu.

Stačí, že sa nám dnes rozbije sklíčko na našom iPhone, už to je častokrát pekná „pálka“ keby sa rozbilo celé telo, bol by to po finančnej stránke omnoho väčší problém.

Práve preto Apple prináša ešte jednu alternatívu a to patent, ktorý ma boky vyrobené z iného materiálu, ktorý by telo pred pádom dokázal ochrániť.

Zatiaľ vôbec nevieme povedať, ako budú tieto produkty vyzerať, keďže ide o naozaj veľkú výzvu. Ale keďže Apple patrí určite medzi priekopníkov v technologickom dizajne, mohlo by takéto sklo vyzerať až neuveriteľne dobre!

iPhone glass patent

iMac glass patent

Prečítajte si tiež  Google pracuje na sieti, ktorá bude konkurovať službe Find My od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.