Apple je v súčasnosti najcennejšia značka na svete a aj keď sa možno počas posledných mesiacov darí menej, stále je na vrchole a dole sa očividne nechystá. Podľa najnovších informácií sa pripravuje niečo veľké, zatiaľ síce nikto presne nevie o čo ide, no Apple investície nezaprie! Podľa nich vkladá obrovské finančné čiastky do vývojových centier!

Apple sa pripravuje na niečo veľké!

V poslednej dobe to ide s Applom akosi dole vodou, iPhony sa nepredávajú tak ako pred tým, aj keď to je celkom logické vzhľadom na obrovské množstvo tých, ktorí si kúpili iPhone 6 kvôli väčšiemu displeju a iPhone 6S je pre nich logicky nezaujímavý, no a tým pádom sú čísla oproti minulému roku červené. To ale neznamená, že sú zlé, oproti konkurentom je Apple stále na tróne. Najnovšie sa ale dozvedáme, že v Apple kuchtia niečo naozaj výnimočné.

Ako sa tak totižto zdá, Apple nalieva stále väčšie a väčšie peniaze do vývoja nových produktov, teda do výskumných centier a vyzerá to presne na inováciu, ktorá tu už dlho nebola. Netvrdíme, že Apple predstaví nový iPhone, no určite chystá niečo veľmi podobné, čo posilní predaje, maržu a samozrejme zisk! Podľa analytikov je až neuveriteľné, koľko Apple do výskumu a vývoja investuje. Kým len pár rokov dozadu to boli asi 3 miliardy americkýh dolárov, tento rok by to malo byť 10 miliard! Je to teda 300% nárast, no a oproti minulému roku je to nárast približne 30%.

Samozrejme netrúfame si povedať, na čo Apple takéto peniaze míňa, má ich dosť, môže si to dovoliť, ale určite len tak nevyhodí miliardy von oknom. Je viac ako pravdepodobné, že môže ísť práve o projekt Apple Titan, inými slovami Apple Car, ktorý je vraj už vo vývoji a jeho existencia je viac menej takým verejným tajomstvom. Uvidíme ako sa to celé vyvinie, no dúfame, že keď príde výsledok tejto investície, bude stáť za to a budeme ho chcieť všetci vyskúšať!

Apple - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  10 dobových fotiek výstupov a pádov spoločnosti Apple (#1)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.