Apple predstavilo svoj nový operačný systém ešte pred dvoma mesiacmi, no v porovnaní s minuloročným iOS 7 naň prechádza výrazne menej používateľov. Príčinou je najmä niekoľko výrazných problémov, ktoré sa nepodarilo odstrániť ani vo verzii iOS 8.1. Nevadí, dnes už je takmer všetko v poriadku a Apple nabáda používateľov, aby si už stiahli najnovšiu aktualizáciu svojho zariadenia formou e-mailu!

Štatistika

iOS 7 priniesol množstvo nových dizajnových zmien, čo spôsobilo jeho veľký úspech. Veď za prvé dva dni ho malo nainštalovaných takmer 70% používateľov všetkých iOS zariadení. iOS 8, ktorý neprináša zas tak veľa zmien a navyše mal niekoľko zásadných problémov, však už taký úspech neoslavuje. Ten si totiž do dnešných dní, približne dvoch mesiacov od uvedenia, stiahlo približne 59% používateľov, čo je naozaj málo, no Apple sa snaží zo všetkých síl tento počet navýšiť!

mmmmm

E-mail

Server Macrumors upozornil na tento e-mail, v ktorom Apple vyzýva svojich používateľov, ktorí ešte neprešli na iOS 8, k jeho inštalácií. Snaží sa tým zmeniť jeho nevydarený štart. V maile sa okrem informácií o novom iOS nachádza aj niekoľko iných informácií, ako napríklad inštrukcie na inštaláciu. Taktiež v ňom nájdeme možnosť, v ktorej sa spomína inštalácia cez PC (iTunes) v prípade, že v mobile nemáte dostatok miesta.

ios-logo

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.