Apple je jedna z najväčších firiem na svete, jej obraty sú doslova neuveriteľné a predaje detto. Je to jednoducho taký „fenomén“ doby ale na to, aby sa celá spoločnosť dostala tam kde je potrebovala naozaj veľa času a tiež dlhú cestu, ktorá nebola príliš jednoduchá. Pred piatimi rokmi nás navždy opustil Steve Jobs. Zakladateľ, novátor, vizionár. Dnes je firma celkom iná ako bola vtedy, tak čo sa teda zmenilo?

Apple sa totálne zmenilo, čo sa deje?

Samozrejme, keby tu máme vypisovať čo všetko sa zmenilo od marketingu až po taktiku, asi by bol článok pekne dlhý, my sa dnes však pozrieme na to, čo sa zmenilo po technologickej stránke. Firma totižto neustále predstavuje nové produkty, no aj keď ich predstaví a ľudia ich kupujú, stále viac a viac máme pocit, že im niečo chýba. Akoby stratili ducha, no proste to nie je tak úplne ono. Začíname mať totiž pocit, že Apple predstavuje produkty, ktoré sú viac pekné ako inovatívne.

- Reklama -

Problém je tiež v tom, že Apple sa zameriava na tuctový predaj a na tuctových zákazníkov. Prestalo prinášať „profi“ a inovácie nie sú také, že by nás „zhodili zo stoličky“. Chceme tým vlastne len povedať, že napríklad 3D Touch je síce zaujímavá vec, ale v praktickom živote by sa skoro nič nezmenilo, keby v iPhone nebola. Apple musí priniesť niečo, čo nás doslova položí, niečo za čím sa ľudia potrhajú a neurobiť to takým spôsobom, ako to urobilo v roku 2014, keď predstavilo nové uhlopriečky v iPhone.

To síce bol pokrok, ale popravde vôbec nič inovačné, konkurenti sa snažia neustále prinášať čo najviac nových technológií vo svojich zariadeniach, zatiaľ čo Apple sa dostalo na trón a drží sa viacmenej priemeru. Samozrejme nie je to ostrá kritika na Apple, povedzme si na rovinu, že menej je niekedy viac, ale akonáhle sa nad tým človek zamyslí, možno zistí, že ho súčasná doba – čo sa tejto spoločností týka – tak trošku začína nudiť. Uvidíme, ako to bude vyzerať v budúcnosti a aké tajné recepty pre nás vo firme „kuchtia“, no musíme povedať, že sme trošku sklamaní.

Výhodu však majú chalani minimálne v tom, že nič lepšie zatiaľ nikto nepredstavil a tak tieto zariadenia používame prakticky všetci, Apple má ale určite na to, aby ich posunulo technologicky ešte o stupeň vyššie, tie inovácie prichádzajú strašne neskoro!

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.