Spoločnosť v týchto dňoch spúšťa výrobu svojich prvých inteligentných hodiniek Apple Watch, ktoré by sa mali začať predávať už niekedy počas apríla. Spoločnosť si ale podľa dôveryhodných zdrojov z The New York Times objednala len asi 6 miliónov kusov, čo ani zďaleka nie sú také čísla ako predpovedali analytici. Má to však svoje logické odôvodnenie!

“Len” 6 miliónov kusov?

Apple si podľa doposiaľ uniknutých informácií, malo objednať “len” 6 miliónov kusov svojich prvých inteligentných hodiniek Apple Watch. Áno, oproti celkovému počtu predaných inteligentných hodiniek za minulý rok (asi 4,6 milióna) je to celkom dosť, keď zoberieme do úvahy, že ide len o jedného jediného výrobcu. Každopádne sa to ani zďaleka nepribližuje číslám, ktoré predpovedali analytici (22-26 miliónov predaných kusov za rok 2014).

- Reklama -
Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

1. kvartál

Celé  tajomstvo, prečo Apple objednal len také malé množstvo hodiniek, je vlastne skryté v dobe, za akú sa majú vyrobiť. Lepšie povedané, Apple objednalo 6 miliónov hodiniek na prvý kvartál tohto roka, čo znamená, že tu máme ešte ďalšie 3 kvartály, kedy môže vyrobiť ďalšie hodinky. Na začiatok predaja by teda malo ponúknuť asi 6 miliónov kusov, no vzhľadom na očakávaný záujem budú Apple Watch nedostatkovým tovarom tak, ako iPhone 6!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

Podľa správy od The New York Times sú vo výrobe predovšetkým modely Apple Watch Sport, ktorých cenovka začína na úrovni 349$ a mali by byť aj najpredávanejšie. potom tu samozrejme nájdeme Apple Watch, no a logicky by sa malo najmenej vyrobiť zlatých hodiniek Apple Watch Edition, ktorých cena sa môže vyšplhať až na 10 000$!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.