Napriek tomu, že počas Q1 vypukla vo svete zdravotná kríza, Apple to evidentne nezasiahlo až tak, ako by sme očakávali. Svoje produkty predávalo veľmi dobre a ako už je zvykom, prekonalo aj niekoľko rekordov. Medziročne narástli predaje segmentu nositeľných zariadení až o šialených 59,99%.

Apple je jednotkou na trhu

To, ako sa darilo jablkovej spoločnosti počas prvých troch mesiacov tohto roka nádherne ukázalo, že vo svete stúpa popularita AirPods a Apple Watch. Aj keď má konkurencia podstatne lacnejšie produkty, tie od Apple vedia presvedčiť väčšie množstvo potencionálnych zákazníkov. Počas Q1 2020, firma rozoslala až 21,2 milióna kusov nositeľných zariadení. Na toto číslo sa nechytá ani čínske Xiaomi (na druhom mieste), s približne polovičným predajom.

Spoločnosti Apple sa podarilo radikálne zvýšiť počet odoslaných AirPods a Apple Watch. Ešte počas Q1 2019 to bolo „iba“ 13,3 milióna predaných kusov. Medziročný nárast je teda na úrovni 59,99% a podiel na trhu sa zvýšil z 23,7% na 29,3%.

Apple si opäť udržalo nadradenosť v predajoch AirPods a Apple Watch!
Apple si opäť udržalo nadradenosť v predajoch AirPods a Apple Watch!

Nepokazil to ani koronavírus

Cupertinsky gigant mal práve v Q1 2020 nemalé problémy. Nakoľko v Číne čerstvo vypukol koronavírus, dodávateľské reťazce začali zlyhávať. Kameňom úrazu mali byť hodinky Apple Watch, ktorých sa nedarilo vyrobiť požadované množstvo. Ako však ukázala terajšia analýza, predaje „potiahli“ zrejme AirPods. Dôvod bol prostý.

Nešlo len o kvalitu zvuku a bezproblémovú konektivitu. Ľudia vraj počas práce z domu hľadali spôsoby, ako by mohli eliminovať okolité zvuky, ktoré ich mohli vyrušovať. Určite sami dobre viete, aké nepríjemné je, keď sedíte doma, snažíte sa niečo urobiť, no váš sused neustále vŕta, zbíja a počúva hlasnú hudbu. Uvidíme, aký bude výsledok za druhý kvartál tohto roku. Držíme palce.

Apple vydalo iOS 13.4 a watchOS 6.2 v šiestej beta verzii!
iPhone XS/ Apple Watch – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple ponúkne Stream aj z najnovšej keynote!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.