Každá spoločnosť zaoberajúca sa modernými technológiami má svoju víziu budúcnosti jazdenia na inteligentných vozidlách. Niekto si možno myslí, že medzi takéto vozidlá bude patriť aj minulý rok predstavený projekt od Google, ktorý v podstate nemá volant, iný zasa, že vďaka ovládaniu všetkého cez náš smartfón budeme obsluhovať len volant, páku, no a samozrejme pedále. To si myslí aj Apple!

Inteligentné vozidlá podľa Apple

Apple získalo úplne nový patent, vďaka ktorému by mohli majitelia spoločnosti pomocou určitej služby (cez bluetooth) ovládať na diaľku svoje inteligentné vozidlá. Mohlo by sa tak diať prakticky všade, kde by malo vaše vozidlo a smartfón spojenie a niečo podobné by sa dalo využiť aj napríklad v prípade, že vychádzate zo supermarketu a chcete si predčasne naštartovať. Jednoducho by ste len odomkli váš iPhone a vykonali všetko, čo treba. S podobnou funkciou by sa však dalo urobiť omnoho viac!

Omnoho viac!

Áno, naštartovať vozidlo na diaľku pomocou bluetoothu v našom iPhone, to nie je nič nové a aj keď to možno smartfón v súčasnosti neumožňuje, v technologickom svete už existujú špeciálne kľúče, ktoré takúto funkciu podporujú. Apple by si však vďaka svojmu systému na ovládanie vozidiel mohlo dovoliť omnoho viac, ako len štartovať poprípade zamykať/odomykať auto. Mohli by sa využiť mnohé iné funkcie, ako napríklad otváranie/zatváranie okien, ovládanie klimatizácie, ráda, používateľ by mohol mať prístup k informáciám.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 mini je v tejto krajine stále extrémne populárny: Škoda, že ho Apple zarezal
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.