Face ID + Touch ID = ID

V roku 2013 prišlo Touch ID a teda systém odomykania zariadenia prostredníctvom odtlačku prsta. Apple ponúklo mimoriadne sofistikované riešenie, ktoré si ľudia zamilovali a používajú ho dodnes. Napriek tomu sa ale firma neprestala zameriavať na vývoj a v roku 2017 predstavila Face ID. Odomykanie tvárou v tomto prípade úplne nahradilo odtlačky prstov. Čoskoro sa to však môže zmeniť.

Pokiaľ ste čítali recenzie, prípadne máte vlastné skúsenosti, určite nám dáte za pravdu, že neexistuje jasný verdikt o tom, ktorý zo systémov funguje lepšie. Touch ID reaguje skvele a neprekážajú mu rúška. Na druhej strane však „trpí“ problémami s mastnejšími, mokrými či špinavými prstami.

- Reklama -

Face ID ťahá za kratší koniec najmä počas koronakrízy. Hoci tvár naskenuje rýchlo, s maskami a rúškami je problém a to isté platí aj o okuliaroch, šiltovkách, bradách atď. (tu sa to však prejavuje zriedkavo). V bežných podmienkach je to veľmi pohodlný systém.

Apple hľadalo kompromis, pomocou ktorého by vyhovelo všetkým používateľom. S príchodom iPadu Air 4. generácie ho zdá sa našlo. Touch ID je umiestnené v uspávacom tlačidle a podobné riešenie sa môže dostať aj do iPhonu či ďalších produktov. Zákazník by si len vybral, ktorý spôsob autentifikácie použije (alebo by skrátka využil ten, ktorý bude rýchlejší) a následne by odomkol svoj smartfón.

Technologický gigant síce informácie nepotvrdil, no vďaka dnešnému úniku vieme, že špekuluje nad novým marketingovým názvom spojenej autentifikačnej technológie. Známy leaker Komyia zdieľal príspevok, v ktorom uvádza „Face ID + Touch ID = ID„.

Práve skrátka „ID“ by mohla zastrešovať všetky odomykacie systémy a zároveň ponúknuť niečo navyše. Ľudia obávajúci sa o svoju bezpečnosť nemusia využívať iba jedno alebo druhé. Ľahko by si nastavili 2-faktorové overenie, pričom by ich zariadenia vyžadovali Face ID a Touch ID zároveň (pred vstupom do systému).

Do komentára nám napíšte, ako sa vám takéto riešenie pozdáva a či by ste radšej používali Touch ID alebo Face ID. Ako sme už napísali na začiatku, za nás neexistuje jasný verdikt medzi tým, ktorá technológia funguje lepšie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.