Apple minulý rok urobilo veľmi riskantný krok, keď predstavilo celkom nový spôsob, akým od tej doby ovládame najnovšie jablkové zariadenia. Dovtedy platilo vyše 10 rokov, že najdôležitejší prvok je tlačidlo Home Button, vďaka ktorému sa používateľ vždy dostal späť. iPhone X priniesol ale zmenu. Home Button už nie je tlačidlo ale skôr gesto. Ovládanie sa tým spríjemnilo a existuje možnosť, ako si toto užiť aj na telefóne, ktorý to od výroby neponúka!

Gesto pre staršie modely

Pokiaľ si niekedy držal iPhone X v ruke, určite ti nedalo vyskúšať celkom nový spôsob, akým sa tento produkt ovláda. Zabudni na Home Button a zvykni si na nové jednoduché gesto, ktoré ho nahrádza. Jednoduchým vysunutím prsta smerom nahor (zo spodného okraju displeja) urobíš všetko to, čo kedysi, keď si musel stláčať okrúhle tlačidlo pod displejom. Je to tak jednoduché, intuitívne a hlavne funkčné. Niekto by to možno chcel používať, no nemôže si iPhone X dovoliť, prípadne sa mu zdá investícia zbytočná (pokiaľ má napríklad iPhone 7).

- Reklama -

Presne pre takýchto ľudí je tu možnosť. Nebude to však také jednoduché, pochopiteľne. Určite ti je jasné, že na niečo takéto, treba tvrdý zásah do softvéru zariadenia. No a na takýto tvrdý zásah treba takzvaný Jailbreak. Kedysi bol dosť populárny, no v dnešnej dobe je určený skôr pre malú hŕstku nadšencov.

Tento tweak pre Jailbreak je určený pre všetky modely iPhonu od 6 vyššie, takže pokiaľ máš napríklad 5-ku, máš smolu. Viac k tomu písať už asi nebudeme, pozri si video, ktoré ti už prezradí omnoho viac. Napokon už iba dodávame, že podobný zásah do zariadenia môže viesť k strate rôznych súborov, kontaktov a podobne.

Pokiaľ teda chceš niečo podobné aj ty na svojom iPhone, zamysli sa nad tým, či si schopný podobného zásahu prípadne vyhľadaj niekoho, kto sa do toho vyzná o čosi lepšie. My sami ale Jailbreak neodporúčame. Vo finále dosť spomalí telefón a vytvára v systéme rôzne chyby, kvôli ktorým seká, mrzne a podobne…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here