Apple začal s propagáciou svojej služby Apple News až teraz, no pritom bola služba predstavená už oveľa skôr, konkrétne minulú jeseň. Obyvatelia amerických miest tak môžu vidieť reklamy Apple News na bilboardoch na letiskách či uliciach alebo aj vo vysielaní vybraných televíznych spoločností.

Apple News

Apple News je v skratke služba spoločnosti Apple, ktorá médiám umožňuje publikovať články alebo iný obsah v samostatnej aplikácii Apple News v iOS. Ako to v posledných rokoch býva u Apple zvykom, ani v tejto oblasti nie je Apple prvý a už vôbec nie revolučný. Reklama popisuje Apple News ako správy, ktoré chceš na jednom mieste.

- Reklama -

Podobná a už dlhšie fungujúca služba Flipboard si získala svojich fanúšikov a hneď po uvedení Apple News sa samotný Flipboard vyjadril, že Apple News necíti ako priamu hrozbu. Hrozbou zatiaľ ani a pokiaľ Apple News dopadne rovnako, ako Connect v Apple Music, konkurencia v tejto oblasti rozhodne veľká nebude. Apple News však zatiaľ nie je dostupná vo väčšine sveta a či sa po uvedení iOS 9.3 alebo skôr iOS 10 rozšíri aj do ostatných, hlavne európskych krajín je nejasné.

20160315-espn-news-phone

Zdroj: recode.net

Môže ťa zaujímať
- Reklama -