Apple je spoločnosť, ktorá nedbá len na prepracovaný dizajn svojich produktov, ale aj miesta, kde bude svoje produkty predávať. Práve preto sú obchody Apple Store vždy niečim výnimočné a fanúšikovia značky ich milujú úplne rovnako, ako produkty. Apple navyše dostal prestížnu cenu za najlepšiu stavbu Turecka za rok 2014, vďaka svojmu jedinečnému obchodu, ktorý sa nachádza v Istambulskom Zorli!

Stavba

Apple Store je obchod, ktorý sa musí nachádzať na veľmi viditeľnom mieste, a tak sa Apple rozhodlo, že svoju predajňu umiestni medzi také obchody, ako je napríklad Luis Vuitton, Prada, Fendi či Dior. Aj napriek tomu, že ho obklopujú tieto obchody absolútne vyniká za čo si vyslúžil aj spomínanú cenu. Porote sa páčilo to, ako je stavba architektonicky vyriešená. Išlo hlavne o to, že Apple pomerne komplikovaným spôsobom nahradil steny sklom, ktoré v podstate drží strechu. Vďaka tomu preniká do interiéru obchodu slnečné žiarenie a nie len umelé svetlo. Ďalšou vecou, ktorú porota ocenila je spolupráca architektov a inžinierov, bez ktorej by samotný obchod nikdy nestál. Čo poviete, zaslúžil si vyhrať? 🙂

- Reklama -
Apple Store - svetapple.sk
Apple Store – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.