Pokiaľ sa povie Apple Store, pravdepodobne sa mnohým vybaví nejaký obchod v Auparku alebo v Eurovei. To žiaľ ale nie sú originálne obchody od Apple ale len obchody Apple resellerov. Skutočný Apple Store býva obrovský a niekedy má dokonca viac poschodí. Ten v Hong Kongu bude mať dokonca až 3 poschodia. Pôjde tak o jeden z najväčších Apple Stores na svete!

Apple Store v Hong Kongu

Pokiaľ zavítaš do tohto Čínskeho mesta a povieš šoférovi Taxíka, že chceš ísť do Apple Store, zavezie ťa len na jediné miesto, nakoľko v celom tomto obrovskom mieste nájdeme len jeden originálny obchod od Apple. Ten je však jeden z najväčších na svete a jednoznačne patrí aj medzi tie najzaujímavejšie. Prečo? Nachádza sa priamo nad cestnou komunikáciou a po novom dostane tretie poschodie, vďaka čomu pôjde o jediný trojposchodový Apple Store vôbec!

- Reklama -
Apple Store - svetapple.sk
Apple Store – svetapple.sk

Akonáhle návštevník tohto obchodu zavíta do predajne, uvidí nápis “We’re taking things up a level. This new floor will open soon to serve you better.” čo v preklade znamená “Berieme veci na vyššiu úroveň. Toto nové poschodie bude otvorené už čoskoro, aby vám čo najlepšie poslúžilo.” Zatiaľ síce nevieme, kedy presne bude tretie poschodie otvorené, no vieme minimálne to, že sa na ňom vo veľkom pracuje. Vo vnútri už dokonca môžeme vidieť aj rozsvietené svetlá. Apple Store sa nachádza v nákupnom stredisku IFC Mall, ktoré má okrem trojposchodového a naozaj obrovského obchodu Apple Store ešte jednu pomerne podstatnú zvláštnosť.

Celý tento kolos sa nachádza nad cestnou komunikáciou a tak nie je zážitok len do obchodu vôjsť ale tiež sa pozrieť z okna na výhľad, ktorý sa bežne návštevníkom v nákupných strediskách a obchodoch Apple Store nenaskytujú. Čo povieš, bude obchod s tretím poschodím vyzerať lepšie alebo tým pokazia celý jeho dizajn?

Apple Store - svetapple.sk
Apple Store – svetapple.sk

zdroj: appleinsider

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here