Určite sa ti už niekedy stalo, že si so svojim známym, priateľkou či inou osobou cestoval v jednom aute, autobuse, lietadle, či skrátka v dopravnom prostriedku, kde si mal k dispozícií len jeden iPhone a jedny slúchadlá. Znamenalo to, že počúvanie hudby bolo pomerne nepraktické, keďže aj druhá osoba musela počúvať to čo ty. Nový patent však tento problém rieši a prináša veľa, veľa nového!

1 slúchadlá pre 2 osoby!

Pokiaľ zvykneš cestovať s niekym, kto si bežne zabúda svoje slúchadlá a ešte sa mu aj vybije jeho iPhone a iPad, tento nový patent by ho mohol teoreticky zachrániť. Apple si totiž patentovalo nové slúchadlá, ktoré obsahujú snímač, ktorý dokáže určiť to, v akom asi sklone sa práve nachádzajú, na základe tejto informácie zistiť, či ich nosí jedna alebo dve osoby. Pomerne jednoduchý a účinný výmysel má však aj svoju dohru.

- Reklama -

Vďaka tomu, že by Apple vedelo, či slúchadlá nosí jedna alebo dve osoby, mohlo by automaticky nastaviť monotónny zvuk, a hlavne by mohlo priniesť možnosť pridávania hlasitosti podľa záujmu jednotlivcov. Znamenalo by to, že pokiaľ by si pozeral s kamarátkou film a pre teba by bol príliš potichu, jej ušné bubienky by neutrpeli žiadnu ujmu, vzhľadom na to, že ty by si si pridal hudbu hlasnejšie bez toho, aby si niečo všimla. Taktiež sa tu ukazuje možnosť púšťanie dvoch pesničiek naraz.

Patent spoločnosti Apple - svetapple.sk
Patent spoločnosti Apple – svetapple.sk

Niečo podobné by v dnešnom svete určite nebolo nič náročné, keďže smartfóny majú naozaj špičkový výkon a podobnú úlohu by zvládli ľavou zadnou. Do jedného slúchadla by tak išla tvoja obľúbená hudba a do druhého obľúbená hudba toho, čo práve sedí vedľa teba. Tento patent si podala spoločnosť ešte v novembri 2012, odkedy už uplynula dlhá doba, avšak bolo to potom, ako svet poznal EarPods. Nie je však celkom jasné, či patent zostane na „mŕtvom poli patentov“ spoločnosti Apple, tak ako mnohé iné. Spoločnosť už totiž vlastní Beats, s ktorými má, zdá sa, veľké plány!

patent - svetapple.sk
patent – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.