Spoločnosť Apple predstavila novú hudobnú streamovaciu službu začiatkom mesiaca na WWDC 2015 a už včera si ju spustili milióny používateľov na celom svete. V Apple sa rozhodli navnadiť na Apple Music 3 mesačnou bezplatnou trial verziou. Potom však služba stiahne bez akéhokoľvek oznamu cenu predplatného z tvojej karty.

Automaticky ti stiahne peniaze z karty

Pokiaľ patríš aj ty medzi používateľov, ktorí sa rozhodli vyskúšať výhody služby Apple Music, určite by si mal vedieť o jednej veci. Spoločnosť Apple ti totiž po skončení 3 mesačnej skúšobnej doby automaticky strhne peniaze z tvojej karty. Znamená to teda, že pokiaľ sa po troch mesiacoch zabudneš odhlásiť zo služby, Apple ti neukáže nič, len ti strhne peniaze a ty budeš službu používať aj naďalej. Ide tak trochu o drzé riešenie, ale určite to má svoj dôvod, minimálne zo strany zisku pre Apple.

- Reklama -

Pokiaľ totiž používateľ sám nepotvrdí, koľko peňazí minie za novú službu a tie sa mu strhnú automaticky prakticky bez jeho vedomia, neuvedomí si akú čiastku zaplatil a jednoducho to ďalej nerieši. Pokiaľ by to Apple urobilo tak, že by po troch mesiacoch pred teba postavilo obrazovku, ktorá by ťa nútila zaplatiť, zrejme by mu za služby prišlo omnoho menej peňazí, pretože používatelia by si rozmysleli či sa im to oplatí alebo nie.

Každopádne, si z toho netreba robiť veľkú hlavu a tak isto z toho netreba robiť ani príliš veľkú bublinu. To isté totiž robí aj konkurenčná služba Spotify, ktorá si po mesiaci trial verzie taktiež strhne čiastku z tvojej karty!

Apple Music - svetapple.sk
Apple Music – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.