Apple je spoločnosť, ktorá miluje priemyselný dizajn. Pretože jej konkurencia vyrába svoje lokalizátory prevažne z odolného, no nie veľmi pekného tvrdého plastu, cupertinský gigant sa rozhodol použiť leštenú oceľ. Výsledok je taký, že aj drobný AirTag pôsobí luxusne a hodnote s cenou na úrovni 35,00 €.

Druhá strana zariadenia je pokrytá lesklým bielym plastom a ten si ešte môžete dodatočne prispôsobiť vďaka gravírovaniu. Žiaľ, táto služba na Slovensku zrejme nebude dostupná. Späť však k téme. Aj keď AirTag vyzerá veľmi dobre a jeho dizajn bol navrhnutý so zreteľom na odolnosť, použité materiály, respektíve ich povrchová úprava je jedným slovom nešťastná…

Škaredé škrabance sa na AirTagu vyskytnú aj pri bežnom zaobchádzaní

Ako ukazuje celosvetovo známy youtuber Marques Brownlee, alebo redaktor magazínu The Verge, Dieter Bohn, nový lokalizátor až extrémne rýchlo poškriabete. Všetko dokazujú fotografie, na ktorých je vidieť jednak leštená zadná časť a tak isto lesklý plastový kryt.

Recenzenti uvádzajú, že s AirTagom nezaobchádzali nijako neprimerane a že ryhy sa na jeho tele vyskytli už počas prvého dňa testovania.

Je síce pravdou, že pre použitie k tomuto zariadeniu budete potrebovať aj dodatočné príslušenstvo, ktoré predáva či už Apple alebo výrobcovia tretích strán. Ak si ho však budete vyberať, dbajte na to, aby boli všetky strany AirTagu prekryté čo i len transparentnou polyuretánovou fóliou.

Ľahko sa totiž môže stať, že váš prívesok bude vyzerať po niekoľkých dňoch ďaleko horšie, ako na fotografiách v našej galérii. A aj keď je to pekná patina, žiaden perfekcionista s týmto nemôže byť spokojný. Súhlasíte?

Prečítajte si tiež  Apple natočilo video na iPhone, ktoré zdieľa príbehy černošských fotografov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.