Nová Apple TV 4. generácie bola predstavená len v septembri tohto roka, čiže približne 3 mesiace dozadu. Pokiaľ to človek zoberie z pohľadu bežného produktu, 2600 aplikácií je pomerne málo, veď do AppStore na iPhone ich pribudne denne podstatne viac, pokiaľ sa ale na to celé pozerá človek z pohľadu nováčika v AppStore je to lepšie ako dobré a navyše keď väčšinu aplikácií tvoria hry, čiže ide tak trošku o hernú konzolu.

Apple TV 4.

Pokiaľ toto zariadenie plánuješ kúpiť pod stromček ale nie je ti úplne jasné, či ide o produkt, ktorý ocenia dajme tomu aj tvoje deti, ktoré sa radi hrajú, tak máme pre teba dobrú správu. V AppStore je už dostupných viac ako 2600 aplikácií a vyzerá to tak, že týždenne pribudne v priemere okolo 450 aplikácií. Práve z toho čísla tvoria hry až 38%, čo znamená, že v AppStore pre Apple TV momentálne nájdeš okolo 1000 hier, počet však stále rastie.

- Reklama -

Nedá nám nespomenúť to, že sa prioritne nejedná o hraciu konzolu a aj keď podporuje hry, nie sú to hry na úrovni Playstation či Xbox ale na úrovni mobilného hrania. Teda, ono to vlastne aj sú mobilné hry, ktoré sú viacmenej portované na Apple TV a to je jedna z výhod. Pokiaľ máš totiž zakúpenú nejakú hru v AppStore a chystáš sa ju použiť na ATV, nemusíš za ňu opäť platiť.

My osobne sme si ju už vyskúšali a vyskúšali sme si aj hranie. Popravde, ovládač je pomerne malý a tak to nie je najpohodlnejšie, navyše grafika mobilných hier je niekde inde ako grafika súčasných počítačových či konzolových titulov. To ale vôbec nevadí, ak sa človek potrebuje na chvíľočku odreagovať od práce, rodiny, problémov či malých detí, tento člen rodiny Apple zariadení bude správna voľba!

Apple TV aplikácie - svetapple.sk
Apple TV aplikácie – svetapple.sk
Apple TV Apps - svetapple.sk
Apple TV Apps – svetapple.sk
Apple TV - svetapple.sk
Apple TV – svetapple.sk

Zdroj: MacRumors

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.