Spoločnosť Apple je síce firma, ktorá sa zaoberá výhradne elektronikou, no stále vie, ako zaujať svojich používateľov a hlavne ako pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú. Už mnohokrát totiž organizovala charitatívne akcie, ako napríklad ľuďom, ktorých postihlo zemetrasenie na Haiti či v Japonsku. Dnes sa objavila úplne nová zbierka Amerického červeného kríža priamo na stránkach Apple. Peniaze budú vynaložené na riešenie utečeneckej krízy v Európe a na Blízkom východe.

Utečenci a zbierka

Spoločnosť Apple zorganizovala úplne novú charitatívnu akciu v spolupráci s Americkým červeným krížom, ktorá má pomôcť predovšetkým tým, ktorí museli ujsť zo svojej krajiny pre vojny a nepokoje. Do celej Európy a tiež na Blízky východ sa v súčasnosti valia tisíce a tisíce ľudí, ktorí tu majú vidinu lepšieho života ako v krajine kde sa narodili.

- Reklama -

Apple v prípade, že niekto potrebuje pomocť, tak skutočne pomôže. Dôkazom bola napríklad zbierka po ničivom zemetrasení v Haiti (2010) či neuveriteľnej vlny Tsunami v Japonsku (2011). Apple sa samozrejme zapojilo aj do iných charitatívnych akcií a taktiež predáva produkty (RED), z ktorých výťažok ide do boja s chorobami. Pokiaľ chceš prispieť, musíš mať Americké Apple ID, keďže táto zbierka funguje len tam. Prispieť môžeš 5,10,25,50,100 či 200 dolárov. Prispel by si?

Apple Red Cross Migrant

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.