Apple rozposlal svojim vývojárom nové informácie ohľadom iTunes AppStore a pravidiel, týkajúcich sa prijímania aplikácií doň. Možno budete prekvapení, no Apple nemusí zaradiť vašu aplikáciu do ponuky ani v tom prípade, že bude spĺňať všetky pravidlá!

Nové sekcie

Apple vo svojom informačnom e-maile oznámil aj to, že sa jeho internetový obchod rozrastie o niekoľko nových sekcií. Tento krok je samozrejme dôsledkom toho, že záujem o vývoj aplikácií stále rastie a tým pádom pribúdajú nové a nové aplikácie. S tým súvisí aj to, že niektoré „zastarané“ sekcie už jednoducho nemusia vyhovovať umiestneniu, a tak sa Apple rozhodlo, že ich bude jednoducho viac.

ios_7_app_store_iphone_hero
Apple pridá do iTunes AppStore aj nové sekcie – svetapple.sk

Prepojenie

Okrem nových sekcií pribudnú aj nové prepojenia, súvisiace najmä s funkciami iOS 8. Tak napríklad, pokiaľ bude nejaká aplikácia zameraná na vaše zdravie, môže využiť dáta z vášho Healthkitu. Tak isto budú podporované aj Homekit a TestFlight. Apple si však uvedomuje, že niektoré informácie, zozbierané práve z týchto aplikácií, môžu byť citlivé najmä Healthkit a Homekit, a preto sa rozhodol prijať opatrenie, ktoré sa týka zhromažďovania vašich súkromných dát. Tie nemôžu byť akýmkoľvek spôsobom zhromažďované, či už so súhlasom používateľa alebo aj bez neho. Udajne tak chce Jablková spoločnosť zastaviť získavanie informácií pre reklamu.

1200px-Available_on_the_App_Store_(black)
Nie každá aplikácia sa po novom dostane do iTunes AppStore – svetapple.sk

Apple neschváli akúkoľvek aplikáciu!

Aj napriek tomu, že vaša aplikácia môže spĺňať všetky podmienky Jablkovej spoločnosti, pre pridelenie do iTunes AppStore, nemusí sa tam dostať! „Máme viacej ako 1 000 000 aplikácií v AppStore. Pokiaľ vaša aplikácia nebude robiť niečo užitočné, jedinečné alebo neposkytne nijakú formu stálej zábavy,  alebo to bude jednoducho aplikácia o ničom, do iTunes AppStore sa jednoducho nedostane“! Okrem toho Apple sprísnil aj pravidlá, týkajúce sa aplikácií. Jedným z nich je napríklad aj to, že aplikácia musí fungovať aj bez stáleho pripojenia na internet, musí byť samozrejme plne funkčná a sprísnené sú tiež pokyny pre zhromažďovanie dát. Pokiaľ napríklad aplikácia obsahuje vlastnú klávesnicu, môže zbierať data len na jej vylepšenie, inak na nič iné.

_app_store_5122x
No zdá sa, že Apple nechce aby sa do jeho AppStore dostali akékoľvek aplikácie, ktoré v podstate nemajú zmysel! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.