Apple uvažuje nad klávesnicou s Touch Barom

0

Klávesnica bola, je a do budúcnosti ešte aj veľmi dlho bude to najdôležitejšie zariadenie, pomocou ktorého môžeme do nášho počítača prevádzať text. Je to neuveriteľné, ako dokázal počas rokov tento výmysel zjednodušiť život miliónom či dokonca miliardám ľudí po celej planéte, ktorí ho na svojich počítačoch či smartfónoch používajú stále. Apple dalo do toho ešte niečo. Do svojej klávesnice na MacBooku Pro pridalo aj OLED displej, ktorý zjednoduší niektoré funkcie.  

Klávesnica s Touch Barom

Touch Bar je fantastická vec. Skutočne! Na prvý pohľad môže prísť človeku zbytočný, ale akonáhle si naň zvykne zistí, že je to geniálny výmysel (minimálne v mojom prípade to tak bolo). Okrem samotného faktu, že je to nádherne spracované a celé to na človeka pôsobí hrozne hodnotným dojmom treba povedať, že je to aj funkčné, a to sa cení.

Žiaľ, ide o niečo, čo môžeme zatiaľ mať len na našich MacBookoch Pro. To predsalen človeka trochu obmedzuje. Na druhú stranu ale už dnes existujú patentové prihlášky, minimálne dve, ktoré túto technológiu rozširujú na celkom inú úroveň.

Teoreticky by sme sa totižto takejto klávesnice mohli veľmi jednoducho dočkať aj pri počítačoch iMac, Mac Pro či vlastne akomkoľvek zariadení, ktoré má nainštalovanú najnovšiu verziu operačného systému Mac OS. Patentové prihlášky, ktoré boli zverejnené nám totižto prezrádzajú, že by Apple mohol OLED pásik dodať aj do štandardnej Magic Keyboard čím by určite potešil množstvo budúcich majiteľov. Okrem OLED pásika alebo TouchBaru by sme sa mohli dočkať ešte niečoho, čo sa teší veľkej popularite.

Hovoríme o senzore odtlačkov prstov Touch ID, ktorý už je súčasťou spomínaného Touch Baru. Odomykať náš počítač teda budeme podľa jednej z najdokonalejších identifikácií vôbec. Je fantastické, kam sa veda a technika dokázala za posledné roky posunúť. Samozrejme, to či Magic Keyboard príde alebo nie je zatiaľ len vo hviezdach. My ale samozrejme veríme v to, že príde, aj keď sa potajomky obávame určite veľmi vysokej cenovky. To je ale žiaľ niečo, s čím sa už musí rátať!

Touch Bar - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk