Spoločnosť Apple prednedávnom vypustila do ulíc niekoľko zaujímavých vanov, ktoré majú na svojej streche špeciálne zariadenie na sledovanie okolia. Zatiaľ nikto nevie, na čo vany slúžia. Predpokladá sa, že Apple tu môže testovať systém na svoje autonómne vozidlo Titan či vylepšovať Flyover zobrazenie máp!

Autonómna jazda

Aj keď sa to mnohým motoristom nemusí dvakrát páčiť, budúcnosť je práve v autonómnej jazde a teda samovoľnej jazde bez toho aby ste sa museli čo i len dotknúť volantu vášho vozidla. Podobné systémy už vyvíja takmer každá automobilka, ktorá za pomoci niekoľkých kamier senzorov či radarov dokáže previesť ľudí vo vozidle z bodu A do bodu B bez toho, aby niekto vôbec spoznal, že vozidlo nikto nešoféruje. Pokiaľ by Apple malo predstaviť svoje vozidlo, nebolo by výnimkou a tak je možné, že akurát testuje svoj systém na týchto vanoch!

Flyover

Druhá špekulácia sa týka Apple máp a to konkrétne zobrazenia Flyover, ktoré umožňuje zobrazenie mesta, prírodnej rezervácie či kultúrnej pamiatky v 3D. Flyover sa pomaly, ale isto rozširuje postupne do celého sveta a Apple potrebuje mať čo najdokonalejšie spracované ulice, keďže sa stále vyskytujú veľké chyby aj v tomto systéme. Práve preto by mohlo skúšať špeciálne zariadenie, ktoré vďaka trčiacemu radaru dokáže lepšie identifikovať 3D objekty a vďaka niekoľkým kamerám a senzorom nasnímať okolie.

Nemôžme však s istotou potvrdiť/vylúčiť ani jednu z možností, keďže obe dávajú zmysel. Čo si myslíte vy? Na čo Apple vyslalo tieto vozidlá do ulíc? Pracuje na vozidle alebo chce len vylepšiť zobrazenie?

Prečítajte si tiež  Apple vyvíja nové tenšie OLED panely. Použije ich zrejme v ohybných zariadeniach
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.