Ako všetci dobre vieme, iOS 8 nie je práve bezproblémový operačný systém a spoločnosť chce tento naozaj veľký problém radikálne zmeniť. Podľa nových správ chce do beta testovania iOS 9 zapojiť aj širokú verejnosť. Ba čo je ešte lepšie? Testovať by sme mohli už aj iOS 8.3 (ako verejnosť). Aj to je jeden z faktorov, vďaka ktorým by šlo o najstabilnejší iOS v histórií!

Public Beta

Ako všetci dobre vieme, beta verzia najnovšieho iOS sa dá získať aj bez toho, aby ste boli vývojárom. Pokiaľ ste o čosi šikovnejší, viete si ju jednoducho nainštalovať aj sami a práve na toto Apple počas minulého roka doplatilo. Bolo jasné, že iOS 8 v beta testovaní skúšajú aj používatelia, ktorí nie sú vývojári a tak nemôžu Apple odoslať správu o chybe, čo sa nakoniec odzrkadlilo aj na stabilite či fatálnych zlyhaniach systému.

- Reklama -
iOS 8 pre vývojárov - svetapple.sk
iOS 8 pre vývojárov – svetapple.sk

Apple plánuje vytvoriť najstabilnejší, najrýchlejší a skrátka najlepší mobilný operačný systém vo svojej histórii a tak je veľmi pravdepodobné, že sa po vzore OS X Yosemite dočkáme verejného beta testovania. Podľa správ by sme už dokonca ani nemuseli čakať príliš dlho, lebo Apple vraj pripravuje Public Beta verziu aj iOS 8.3, čo znamená, že aj bežní smrteľníci budú môcť napomáhať k zlepšeniu stability systému, tým že budú nahlasovať chyby. Podľa všetkého si takto Apple overí, či je o podobné testovanie záujem (čo na 99% bude) a na základe toho vydá aj Public verziu iOS 9.

Je teda vidno, že spoločnosť, vedená Timom Cookom, musela urobiť ďalšie veľmi významné rozhodnutie, ktoré by pravdepodobne za čias Steva Jobsa, ktorý chcel používateľom ponúknuť všetko absolútne špičkové, nikdy neurobila. Každopádne držíme palce vo vývoji iOS 9 a akonáhle sa objavia nové informácie, okamžite vás budeme kontaktovať!

iOS 8 -svetapple.sk
iOS 8 -svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.