Včerajší príchod novej aktualizácie macOS Monterey si vyslúžilo pozornosť azda každého majiteľa počítača Mac, ktorý sa chystal prejsť na novú verziu jablkového systému. Vývojári z Apple však nezabudli ani na užívateľov, ktorí chcú zotrvať na staršej verzii a preto tu máme aktualizáciu macOS Big Sur 11.6.1.

Nový update si môže stiahnuť každý užívateľ, ktorý stále používa predchádzajúcu verziu macOS Big Sur. Okrem softvérovej kompatibility sa update zameriava na prvky bezpečnosti a Apple ho odporúča nainštalovať všetkým používateľom. Okrem ochrany zabezpečenia systém prináša aj niekoľko opráv a bug fixov.

- Reklama -

Ak si chcete novú verziu systému nainštalovať, môžete tak urobiť v sekcii „Systémových Nastavení“ po zvolení možnosti „Aktualizácie Softvéru“. Ak je váš Mac kompatibilný, na hlavnej karte sa vám objaví možnosť pre upgrade na macOS Monterey, no okrem neho je v sekcii „Ostatných dostupných aktualizácií“ dostupný aj macOS Big Sur 11.6.1.

macOS Monterey 11.6.1

Systémová aktualizácia si vyžaduje 2,56GB voľného miesta, čo je v porovnaní s upgradom na Monterey oveľa sympatickejšie číslo. Nový systém Monterey vám z úložiska ukrojí až 12,13GB.

Ako ste sa v prípade systémovej aktualizácie rozhodli vy? Upgradovali ste svoj Mac na macOS Monterey, alebo počkáte kým Apple odladí všetky nedostatky? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -