Určite vieš o tom, že prvá beta iOS 10 určená pre developerov priniesla svojim používateľom novinky, ktoré Apple predstavilo na WWDC v júni, no chyby v systéme boli samozrejmé a vyskytovali sa veľmi často. Doplatili na to aj tí, ktorí developermi nie sú a nevedeli sa dočkať nového systému. Pre väčšinu to znamenalo obnovu iPhonu či iPadu a návrat k predošlej, stabilnej verzii iOS 9.3.2. Teraz však pricádza iOS 10 Developer Beta 2.

Apple vydalo iOS 10 Developer Beta 2

Spoločnosť Apple vydala prvú betu pre developerov hneď po WWDC, vďaka ktorej sme mohli vyskúšať novinky v systéme. Mnohé nás prekvapili, iné zaujali a nad niektorými len mávneme rukou. Pravda je však tá, že aj keď Apple vydalo už druhú betu, do jesene môže pridať nové funkcie, ktoré by potešili mnohých.

Druhá beta, ktorá obsahuje vylepšenia a opravy z tej predošlej sľubuje o niečo lepšiu optimalizáciu, rýchlosť a stabilitu. Nové funkcie v nej však nenájdeme a systém je viac-menej totožný s tým prvým. Samozrejme, v zákutiach systému sa nájdu malé zmeny, no sú to len malé vylepšenia. Keďže tu už máme druhú betu pre developerov, natíska sa otázka, kedy Apple sprístupní prvú verejnú betu.

Jediné čo vieme je to, že by to malo byť tento júl. Bude to zrejme už čoskoro, keďže hlavné nedostatky z prvej developerskej bety sú zdá sa vyriešené. Applu teda už nič nebráni v tom, aby aj širokej verejnosti, ktorá je prihlásená do Apple Beta Software Programu, sprístupnilo prvú verejnú betu. Má to výhodu aj v tom, že doteraz Apple zbieralo dáta o bete len od developerov, no pri verejnej to môže urobiť prakticky každý, kto si na to nájde čas.

iOS 10

Spomeniem, že iOS 10 je podľa Apple najväčšou zmenou v histórii. Najdôležitejšie novinky, ktoré sa týkajú nás, na Slovensku sú nová zamknutá plocha, nové odomykanie zdvihnutím iPhonu a bez „odomknúť potiahnutím“, nové widgety, upozornenia, centrum ovládania, iMessages, HomeKit či Hudba. Finálna verzia iOS 10 bude pre všetkých dostupná na jeseň, rovnako aj aktualizácia macOS, tvOS a watchOS.

iOS 10 Developer Beta 2 - svetapple.sk
iOS 10 Developer Beta 2 – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Aplikáciu Gravity Apple neschválil
Môže ťa zaujímať
- Reklama -