Konečne! Apple dnes (7.7.2016) sprístupnilo očakávanú prvú verejnú beta verziu najnovšej verzie operačného systému iOS s označením 10. Táto beta vyšla len deň po tom, čo kalifornská spoločnosť sprístupnila druhú betu určenú pre developerov. Tento krok od Applu sa dal predpokladať, keďže druhá developerská beta opravuje chyby tej prvej, a zároveň, je prakticky totožná s prvou verejnou. Prichádza iOS 10 Public beta 1.

Apple vydalo iOS 10 Public Beta 1!

Od júnovej WWDC, kedy Apple predstavilo novinky vo svojich systémoch macOS, tvOS, watchOS a iOS sa mnohí používatelia iPhonov či iPadov nevedeli dočkať toho, kedy si budú môcť vyskúšať budúcnosť iOSu. Bolo však veľa tých, ktorí boli až príliš netrpezliví a inštalovali si do svojich zariadení prvú developerskú betu plnú chýb a problémov s obnovou, či návratom na iOS 9.3.2.

- Reklama -

Ako inštalovať verejnú betu?

Prvým krokom k inštalácií verejných beta verzií iOSu je registrácia v Apple Beta Software Programe a inštalácia konfiguračného profilu, ktorý stiahneš zo stránok Applu. Po inštalácii a reštarte tvojho zariadenia tak môžeš vyhľadať aktuálne beta verzie, najnovšie iOS 10 Public Beta 1, cez klasický spôsob v nastaveniach. Upozorňujeme však, že pokiaľ si bety používal aj v iOS 9, je tento profil potrebné najprv vymazať cez nastavenia, bez potreby obnovy zariadenia a až tak inštalovať aktuálny konfiguračný profil určený pre iOS 10.

iOS 10

Čo je nové v iOS 10?

Určite si sledoval naše články a príspevky na sociálnych sieťach, preto sa nebudeme čudovať, že o iOS 10 toho vieš pomerne dosť. V krátkosti uvedieme, že iOS 10 obsahuje vylepšenia iMessage, centra upozornení, centra ovládania, nový prehrávač hudby v centre ovládania, nová aplikácia Hudba spolu s Apple Music, funkcia Rise to Wake, nová uzamykacia plocha a taktiež spôsob odomykania iPhonu pomocou Touch ID. Taktiež nájdeme vylepšenia v aplikácii Mail, vytváranie videí z fotiek vo Fotkách, nové gestá 3D Touch, možnosť odstránenia vybraných predinštalovaných Apple aplikácií a ich spätná inštalácia cez App Store a mnohé iné spolu s lepšou konektivitou s Apple Watch.

Nezabudni, že iOS 10 podporujú tieto iOS zariadenia:

– iPhone 6s (+funkcia Rise to Wake)
– iPhone 6s Plus (+funkcia Rise to Wake)
– iPhone 6
– iPhone 6 Plus
– iPhone SE (+funkcia Rise to Wake)
– iPhone 5s
– iPhone 5c
– iPhone 5

– iPad Pro 12.9″
– iPad Pro 9.7″
– iPad Air 2
– iPad Air
– iPad 4
– iPad 3
– iPad 2
– iPad mini 4
– iPad mini 3
– iPad mini 2
– iPad mini

– iPod touch 5
– iPod touch 6

iOS 10 Public beta 1 - svetapple.sk
iOS 10 Public beta 1 – svetapple.sk 
Môže ťa zaujímať
- Reklama -