Spoločnosť Apple neustále pracuje na tom, aby bol mobilný operačný systém iOS 9 čo najdokonalejší. V súčasnosti napríklad ponúka už iOS 9.1, čo je aktualizácia, ktorá okrem niekoľkých vylepšení a zmien podstatne zasiahla aj do stability a odstránenia chýb. Rovnako tak to bude aj v prípade iOS 9.2. Tu sa ale dočkáme noviniek v Safari!

Vylepšené Safari

Je jasné, že iOS 9.2 prinesie opäť raz lepšiu optimalizáciu softwaru a opravu chýb, ktoré komplikovali množstvu používateľom život. To ale samozrejme nebude všetko, nakoľko sa jedná o veľkú aktualizáciu. V Apple zapracujú najmä na Safari, ktoré je prehliadačom internetu v iPhone. Mnohí si ho ale nahradili konkurenciou od Google s názvom Chrome a Apple to chce samozrejme zmeniť. Prečo by mali používatelia používať na jeho zariadeniach aplikáciu od Google, keď tá ich je lepšia?

- Reklama -

Novinky sa dotknú najmä vylepšenia náhľadovej funkcie “Safari View”, ktorá umožňuje zobraziť náhľad webových stránok. Táto funkcia by mala byť sprístupnená aj vývojárom 3. strán. Ďalšie vylepšenie sa bude týkať tlačidla na reštartovanie stránky v Safari. Pri jeho dlhom podržaní totiž používateľ dostane možnosť zobraziť stránku s blokovanou reklamou, poprípade načítania desktopovej verzie stránky. Safari tiž ponúka aj iné novinky, o ktorých si ale bližšie napíšeme až v ďalšom článku. Apple tiež vydala novú beta verziu Xcode a to konkrétne 7.2.

iOS 9.2 Safari View

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.