Spoločnosť Apple prednedávnom vydala úplne nové nariadenie, ktoré nútilo obchody po celom svete vystavovať len biele krabice od výrobkov. Je to tak trochu šialené nariadenie, pretože nie každý výrobca ponúka svoje produkty v bielych krabiciach avšak Apple prišlo s ešte šialenejším riešením. pre výrobcov tretích strán totiž začala spoločnosť vyrábať vlastné balenia!

Nové balenia

Nové krabice - svetapple.sk
Nové krabice – svetapple.sk

Spoločnosť Apple začala s produkciou svojich vlastných balení, avšak nie pre svoje vlastné zariadenia. Je to veľmi jednoduché, keďže smer perfekcionizmu je v prípade Apple naozaj radikálny, musí byť všetko do detailu premyslené a tak ani krabice, ktoré sa nachádzajú v obchodoch Apple Store nemôžu byť inej farby ako bielej. Keďže ide o naozaj problémové riešenie, spoločnosť sa rozhodla, že uzavrie dohodu s niektorými výrobcami príslušenstva pre iPhone, iPad či Mac.

- Reklama -

Ide konkrétne o Tech21, Sena, Incase, Mophie, Logitech a Life Proof, ktoré sa rozhodli spolupracovať s Cupertinskym gigantom a podieľať sa tak na tvorbe nových, vyhovujúcich krabíc. Len dodáme, že dizajnéri v Apple, ktorí krabice navrhujú dbajú aj na to, aby ich vedeli používatelia odlíšiť od Apple produktov a to veľmi jednoduchým spôsobom. Na prednej strane sa nachádza logo a veľmi jednoduchým popisom, ktorý však nenájdeme ani na jednom balení od Apple. Ide skôr o to, aby balenia vyhovovali novým kritériám Apple Store a to sa, zdá sa, podarilo.

Nové krabice - svetapple.sk
Nové krabice – svetapple.sk

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.