Apple v roku 2016 predstavil celkom novú klávesnicu, ktorá je o čosi tenšia ako na starších MacBookoch. Prispeiva jednak k tenšiemu telu počítača, údajne pohodlnejšiemu písaniu a taktiež menšiemu hluku, ktorý pri písaní vydáva. Má ale svoje problémy, pre ktoré prednedávnom musela samotná firma vyhlásiť špeciálny program… 

Problémy s klávesnicou

Používatelia sa totižto sťažovali, že čoraz častejšie sa im stáva, že ich klávesnica vôbec nefunguje tak, ako by fungovať mala. Určite má na tom svoju daň aj špeciálna tenšia konštrukcia, nakoľko pred tým, podobné problémy nemali. Konkrétne problémy boli údajne s nekonzistentnou reakciou na stlačenie či vysokej lepkavosti tlačidiel (nevracali sa smerom hore). Apple sa síce presnejšie nevyjadrilo, čo môže za týmito problémami stáť avšak jedna z teórií, je, že sa do klávesnice dostáva minimálne množstvo prachu, ktoré má ale výrazný vplyv na jej používanie.

Nové modely MacBook pre rok 2018 majú však rozličnú klávesnicu. Apple sa tým pochválilo už dávnejšie, pričom zdôraznilo, že je o čosi tichšia ako tá v modeloch z roku 2016/2017. Pod tlačidlami klávesnice sa údajne nachádza tenká silikónová membrána, ktorá zamedzí tomu aby sa prach dostal priamo do klávesnice. Vďaka nej Apple získalo ešte lepšie akustické vlastnosti a tým aj jednu z noviniek, ktorú mohla na novom MacBooku Pro 2018 vypichnúť (hoci sa tu nachádza z celkom iného dôvodu)…

Nás ale zaujíma či si mal aj ty niekedy problémy s klávesnicou na svojom MacBooku, ktorý má už koncepciu s tenšími klávesami. My sme sa s tým zatiaľ nestretli avšak nemáme ani najväčšiu vzorku aby sme mohli podobný jav pozorovať. Neváhaj a napíš nám do komentárov či už tu alebo na Facebooku.

Apple vyriešil problémy s prachom - svetapple.sk
Apple vyriešil problémy s prachom – svetapple.sk

zdroje: macrumors,

Prečítajte si tiež  Apple chce svoje zariadenia urobiť vodotesnými a chce si to patentovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here