Už od predstavenia Apple Watch bolo známe, že hodinky neponúknu príliš dlhú výdrž batérie. Priznal to aj Tim Cook, ktorý prezradil, že ich budeme nabíjať každý deň. Každopádne, v iOS hodiniek je ukrytý špeciálny Power Reverse Mode, ktorý vám ušetrí množstvo energie, ktorá by bola ináč veľmi zbytočne minutá!

Power Reverse Mode

Spoločnosť Apple sa musí uskromniť s nižšou kapacitou a tak aj výdržou batérie na svojich najnovších inteligentných hodinkách Apple Watch. Toto zariadenie vydrží nabité len asi jeden deň, čo v prepočte znamená 3,5 hodiny nepretržitého používania. Apple preto muselo vymyslieť spôsob, ako výdrž zvýšiť a tak budeme mať v Apple Watch špeciálny mód, ktorý by sa mal nazývať “Power Reverse Mode” a dočasne by mohol obmedziť množstvo funkcií, ktoré sú v danej situácii nepotrebné, no veľmi vplývajú na výdrž batérie hodiniek!

Celé by to mohlo prakticky fungovať veľmi jednoducho. Niekde v hodinkách by sa nachádzal mód, ktorý by dočasne obmedzil napríklad Wi-Fi spojenie s našim iPhonom, vypol senzory či iné aplikácie na pozadí. prakticky by nám v tomto móde dokázali hodinky iba ukazovať čas, kalendár či ešte možno niekoľko energeticky nenáročných funkcií. Uvidíme teda, ako sa to nakoniec celé vyvinie a či Apple skutočne ponúkne šetriaci mod aj pre svoje hodinky. Jedno je však viac než isté. Pokiaľ majú Apple Watch ponúknuť tak slabú výdrž batérie, ako sa hovorí, tak by niečo podobné určite prišlo vhod!

Apple Watch batéria - svetapple.sk
Apple Watch batéria – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.