Na internete sa objavila informácia, že spoločnosť Apple uvažuje nad možnosťou predstavenia špeciálnych náramkov, namiesto predstavenia novej generácie, ktoré by viacmenej rozšírili dodatočné funkcie Apple Watch cez diagnostický port,  ktorý sa nachádza na jednej strane hodiniek v mieste, kde sa vkladá náramok. Viac nám o tomto povedal aj server 9to5mac.com, ktorý tvrdí, že Apple síce nad takýmito náramkami uvažuje, ale aj napriek tomu predstaví novú generáciu Apple Watch.

Špeciálne nármaky

Je pravda, že Apple Watch zas až toľko senzorov neponúkli a tiež je pravda, že Apple Watch vlastnie nie sú v oblasti trackovania až také pokrokové ako konkurencia. To by sa ale mohlo už čoskoro zmeniť. Vďaka diagnostickému portu na jednej strane hodiniek by sme mohli napojiť náramok s dodatočnými senzormi priamo. Fungovalo by to jednoducho a efektívne s tým, že by používatelia nemuseli každý rok vyhadzovať stovky či tisíce dolárov za nové hodinky.

- Reklama -

Túto informáciu nám potvrdil aj server 9to5mac.com, ktorý tvrdí, že Apple skutočne podľa jeho zdrojov pracuje na tom, aby tieto hodinky boli rozšíriteľné aj o iné nármaky s dodatočnými funkciami. Tak či onak dodáva, že Apple aj napriek tejto úvahe neustále pracuje na nových hodinkách Apple Watch. Najnovšie prototypy majú napríklad FaceTime kameru či lepšiu batériu, vyšší výkon a omnoho viacej senzorov. Vraj by sme sa mali predstavovania dočkávať každým rokom tak ako pri iPhone či iPade.

Prečítaj si tiež: Ako spoznáš na ulici majiteľa Apple Watch? Takto!

9to5mac taktiež uviedol, že predstavenie takéhoto príslušenstva nemusí byť samozrejmosť. Pravda, je možné, že sa ho niekedy dočkáme ale nie je jasné kedy. Taktiež dodáva, že by mohlo fungovať cez spomínaný diagnostický port a nie cez Bluetooth, čo je tiež jedna z možností. Diagnostický port je vraj rýchlejší a hlavne efektívnejší voči batérií. Netreba ale zabúdať na zdravotnícke pomôcky, ktoré s Apple Watch komunikujú práve cez rozhranie Bluetooth.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.