To, že Apple Watch sú najpredávanejšie inteligentné hodinky súčasnosti už vieme nejaký ten piatok. Tak isto vieme aj to, že sú zariadením prakticky závislým na iPhone v tvojom vrecku a tak je viac než jasné, že bez neho toho veľa robiť vedieť nebudú. Avšak, nie je to až také zlé ako by sa mohlo zdať, pokiaľ sa ti podarí pripojiť na nejakú Wifi v okolí, na ktorú si sa už za pomoci svojho iPhonu, iPadu či Macu v minulosti pripájal! Toto Apple Watch dokážu keď sú pripojené len a len na Wifi! 

iMessage

Pokiaľ rád odosielaš textové správy a ešte radšej to robíš cez službu iMessage, ktorá pochádza priamo od Apple, určite ťa poteší, že hodinky Apple Watch budú schopné napísať, či naopak prečítať správu, aj za takej situácie, pokiaľ nebudú pripojené na tvoj iPhone. Jediné čo bude teda potrebné bude kvalitné Wifi pripojenie, ktoré budú hodinky využívať. Okrem iMessage budeš môcť cez Wifi posielať aj tvoju srdcovú frekvenciu, či kresliť obrázky práve osobe, ktorá má taktiež Apple Watch!

- Reklama -
iMessage - svetapple.sk
iMessage – svetapple.sk

Pripomienky a kalendár

Toto je hádam jasné úplne každému. Pokiaľ sa spoliehaš na kalendár v tvojom iPhone a stane sa ti, že sa tvoja baterka jednoducho dostane na 0%, stále máš nádej, že budeš o daných udalostiach včas vedieť. Minimálne za predpokladu, že máš na ruke Apple Watch, ktoré si stihli z tvojho iPhonu stiahnuť aktualizované dáta.

Ovládanie Apple TV

Apple sa rozhodlo, že hodinky Apple Watch budú kompatibilné aj so zariadením Apple TV, čo znamená, že na ovládanie televízie už nebudeš musieť bežať po iPhone či iPad do druhej izby ale postačia ti tvoje hodinky na zápästí. Všetko, čo je vlastne nutné, je len pripojenie k rovnakej sieti, na ktorej je pripojená aj Apple TV!

Siri

Pokiaľ si si myslel, že ťa tvoja asistentka zradí v prípade, že nemáš po ruke iPhone no si na Wifi, pravdepodobne ťa potešíme. Siri tu bude s tebou naozaj v každej situácii a vďaka nej sa budeš môcť informovať napríklad o počasí, či voľných lístkoch na zápas. Apple teda vyšpekulovalo Apple Watch tak, aby boli použiteľné aj bez stáleho pripojenia na iPhone všetky funkcie, ktoré môžu totiž fungujú aj bez neho a za to chlapcov z Cupertina naozaj chválime!

Apple Watch to zvládnu aj bez iPhonu! - svetapple.sk
Apple Watch to zvládnu aj bez iPhonu! – svetapple.sk

Zdroj: Cultformac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.