Počas niekoľkých posledných mesiacov sa stretla Federálna obchodná komisia s vedením spoločnosti Apple z dôvodu aby prebrali spôsob, akým budú nové jablkové hodinky chrániť dáta o našom zdraví. Komisia chce mať totiž istotu, že s dátami, ktoré sa budú nachádzať v hodinkách či iných zariadeniach, využívajúcich aplikáciu Health nebude možné manipulovať bez povolenia používateľa.

Bezpečnosť

Komisia chcela predovšetkým zabezpečiť to, aby Jablková spoločnosť nepredávala a ani nijakým iným spôsobom nezdieľala informácie o našom zdraví s tretími stranami, ako napríklad vývojármi aplikácií alebo obchodníkmi, z dôvodu cielených reklám. Hovorca Apple už stihol uviesť, že Jablková spoločnosť úzko spolupracuje s regulátormi, ktorí sa nachádzajú po celom svete, z dôvodu aby zdôraznila bezpečnosť našich dát v Healtkite. Hovorca však tiež dodáva, že toto rozhranie bolo navrhované s maximálnou ochranou a dôrazom na súkromie samotného používateľa.

apple-watch-pictures007
O bezpečnosť bude postarané, sľubuje Apple! – svetapple.sk

Aplikácie nebudú ukladať informácie do iCloudu

Apple sa na podporu ochrany aplikácie Health a súkromných údajov, týkajúcich sa používateľov, rozhodlo urobiť,ť jeden krok. Aplikácie majú zakázané ukladať akékoľvek dáta týkajúce sa zdravia používateľa, do iCloudu. Aby sa však nič podobné nestalo, tak akákoľvek aplikácia, ktorá bude synchronizovať dáta s iCloudom bude jednoducho zamietnutá! Nikto sa tak bez nášho súhlasu nebude môcť dozvedieť napríklad informácie o našom krvnom tlaku, ktorý nám môžu Apple Watch zmerať.

apple-watch-pictures005
Žiadne dáta sa do iCloudu zasielať nebudú! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.