Hodinky Apple Watch sú úplne nový produkt jablkovej spoločnosti, ktorá si na každom jednom zariadení dáva mimoriadne záležať. Apple Watch sú toho dôkazom a to nie len kvôli dizajnovej stránke. Po stránke výkonu nie sú vôbec také zlé. Veď ponúkajú pomerne výkonný procesor a pamäť RAM až 512MB!

Srdce Apple Watch

Aj napriek tomu, aké sú Apple Watch malé, nepatria medzi zariadenia, ktoré by boli zrovna málo výkonné. Prečo? V hodinkách sa nachádza naozaj malý pliešok, v ktorom sa skrýva celé rdce hodiniek. Tým srdcom je konkrétne procesor Apple S1, ktorý má približne rovnaký výkon ako Apple A5 použitý v iPhone 4S. Na tom by nebolo nič zvláštne, pokiaľ by tento procesor nemal naozaj enormne malé rozmery. Okrem tohto sa na malej ploche približne 25mm x 25mm nachádza aj úložisko s kapacitou 4GB, čo je v hodinkách tak akurát a nakoniec aj 512MB pamäte RAM. Len tak pre porovnanie, rovnakú pamäť RAM mal napríklad aj iPad mini 1.generácie.

- Reklama -

Apple Watch sú teda jedny z najvýkonnejších inteligetnných hodiniek na trhu a okrem svojho výkonu poskytujú ešte jednu výhodu, ktorú konkurencia zaručene nebude mať. Ponúkajú vlastný software, ktorý je naozaj dokonalo optimalizovaný s hardwerom hodiniek a tak sú hodinky stabilné a len zriedkavo sa tu stretnete s prípadnými nepríjemnými chybami!

apple-watch-Svetapple.sk
apple-watch-Svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.