Rok 2014, Apple predstavuje hodinky Apple Watch vo verzí Edition. Všetci sa tomuto kroku čudovali, hodinky Apple Watch mali konkurovať Rolexkám. Nepodarilo sa to. Prečo? A čo tým Apple získalo sa dočítač v tomto článku.

6Príliš vysoká cena

Apple Watch Edition - svetapple.sk
Apple Watch Edition – svetapple.sk

Používatelia zariadení od Apple patria veľa krát medzi tých „majetnejších“. Veď povedzme si na rovinu, telefóny či počítače v takejto cenovej relácii si nemôže dovoliť každý. Apple to ale kus prehnalo s prvými hodinkami Apple Watch Edition.

Základný model stál síce okolo 400$ ale bol v obrovskom nepomere s vrcholným modelom, vyrobeným z 18-karátového zlata za 17 000$. Apple sa chcelo týmto krokom vyrovnať firme Rolex a predávať aspoň tisíce či desaťtisíce kusov. Realita bola ale úplne iná. Po prvých dvoch týždňoch predaja bolo číslo takmer nula. Hovoríme tu o celom svete…

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.