Ak niekto v dnešnej dobe spomenie inteligentné hodinky, asi ťa ako prvé napadnú práve Apple Watch, pretože sú zo všetkých hodiniek najznámejšie a dokonca sa už dajú po roku konečne kúpiť aj u nás, na Slovensku. Applu sa podarilo za posledné týždne podstatne zlepšiť predaje. Dokonca hodinky neuveriteľne vystrelili a potom sa ustálili na 250% pôvodných predajov. Dôvod ťa asi neprekvapí, no ukazuje, že stačí naozaj málo na to, aby si bol človek ochotný kúpiť drahú vec!

Nový model a cena $299

Pokiaľ si pozorne sledoval tohtoročnú prvú Keynote, ktorá sa odohrala koncom marca, asi si aj ty zachytil, že Apple predstavilo celkom nový remienok pre Apple Watch vyrobený z nylonu. Na tomto náramku asi v Apple značne ušetrili a tak znížili cenu Apple Watch na príjemných $299 oproti predošlým $349. Je to len približne $50 rozdiel a nepredpokladáme, že všetci kupovali lacnejší a menší 38mm model, no aj tak predaje vystrelili.

- Reklama -

Apple má v súčasnosti denné tržby približne 2x vyššie, ako pár týždňov dozadu. Na grafe je dokonca vidieť, že istú dobu boli predaje o 1000% vyššie! Ľudí teda očividne podchytilo to, že Apple Watch značne zlacneli a okamžite začali objednávať. Popravde, aj v nás nižšia cena vyvolala väčší záujem. Hoci sme si lacnejšie Apple Watch nekúpili, určite sa nájdu aj medzi vami, našimi čitateľmi takí, ktorých zníženie ceny základného modelu podnietilo ku kúpe Apple Watch.

Hoci aj so základným nylonovým náramkom. Už sme s ním mali tú česť aj my a máme dokonca pocit, že je ešte príjemnejší ako gumený, s ktorým sú Apple Watch o čosi drahšie. Z nášho pohľadu to bol teda veľmi dobrý krok. Zníženie ceny zafungovalo omnoho lepšie ako ktorákoľvek reklama. Čo na to povieš ty. Páčia sa ti Apple Watch a znížená cena natoľko, že by si si ich bol ochotný kúpiť za dané peniaze alebo si presvedčený, že ide o zbytočný produkt tak, ako väčšina Slovákov?

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.