Jablková spoločnosť ešte neprišla s niečim, čo konkurencia využíva roky. Apple Watch s fotoaparátom? Zdá sa vám to ako sci-fi? Nie je to až také nereálne. Samotné Apple dokonca dnes naznačilo, že by takéto hodinky mohlo v budúcnosti produkovať.

Apple Watch s fotoaparátom by mohli byť zaujímavé

Apple Watch už používame v štvrtej generácií a stále sme sa nedočkali jednej technológie. Tú sme považovali za samozrejmosť možno ešte pred predstavením tej prvej v roku 2014. Jedná sa o fotoaparát. Vhodný by bol napríklad na FaceTime hovory. Samozrejme, že hodinky nie sú úplne ideálne. Predsa len uhol pohľadu na displej a uhol, v akom by museli byť aby nás kamera zaznamenala nie je najpohodlnejší. Tak či onak, malá kamerka by sa tu zišla.

Dnes môžeme síce s Apple Watch fotiť ale len ako externým ovládačom napríklad k nášmu iPhonu. To ale veru nie je príliš užitočná funkcia (jedine ak pár krát do roka, keď si chceme spraviť fotku s rodinou bez časovača).

Apple Watch s fotoaparátom? Apple to včera naznačilo. - svetapple.sk
Apple Watch s fotoaparátom? Apple to včera naznačilo. – svetapple.sk

každopádne, ak by Apple Watch fotoaparát mali, dokázali by sme cez ne telefonovať a dokonca aj fotiť či natáčať videá. Bolo by to možno trošku nenápadné ale prečo nie. Problémom je ale to, že fotiť okolitý svet by s FaceTimes kamerou jednoducho nešlo. Apple to ale vymyslelo.

Fotoaparát v remienku

Apple dnes ukázalo, že na kamere v Apple Watch stále pracuje a hľadá riešenia, ktoré by ju dokázali implementovať čo najrozumnejším spôsobom. Jedným z nich je možnosť zabudovania v remienku.

Kamera by vďaka tomu bola flexibilná, podľa patentu by mohla byť obojstranná, takže Apple Watch by vytvárali 360 stupňové zábery a vďaka kovovému spracovaniu aj luxusná. Výhodou by bola práve flexibilita. Pri telefonovaní by si ju mohol dať používateľ do akéhokoľvek uhlu.

Apple Watch s fotoaparátom? Apple to včera naznačilo. - svetapple.sk
patent – svetapple.sk

To by pomohlo jednak zaujímavejším možnostiam fotenia, no hlavne väčšiemu komfortu pri FaceTime hovoroch. Kameru by ste totiž mohli natočiť ako by ste chceli. Vaše zápästie by teda bolo v pohodlnej polohe.

Netešme sa predčasne

Tak a keď už sa tešíme na Apple Watch s fotoaparátom, treba sa trošku schladiť. Dôvod je jeden. Jedná sa len o patent. Čo to teda znamená? V budúcnosti ich Apple môže predstaviť ale aj nemusí. Pokiaľ sa pozrieme do minulosti, Apple získalo ohromné množstvo najúžasnejších patentov, ktoré sme nikdy naživo nevideli. Jednoducho našli iné riešenie alebo ešte neprišiel ich čas.

Apple Watch s fotoaparátom? Apple to včera naznačilo. - svetapple.sk
Apple Watch s fotoaparátom? Apple to včera naznačilo. – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here