Apple Watch sú dnes veľmi populárnym wearable zariadením, vlastne ide o jedny z najpredávanejších inteligentných hodiniek vôbec a to sa do oficiálnej distribúcie na Slovensko ešte ani nedostali a v predaji sú od 24. apríla 2015. Keď vezmeme do úvahy, že predstavené boli ešte 9.9.2014, môžeme predpokladať, že onedlho uvidíme ich budúcu generáciu. Tá sa ale asi nebude nazývať tak ako by sme očakávali “Apple Watch 2”. Prevziať by pokojne mohla názov “Apple Watch S”!

Apple Watch S?

V súčasnosti poznáme S-kové modely prakticky len pri iPhone a Apple také neponúka pri nijakom svojom ďalšom produkte. Je to vlastne tak, že Applu by sa možno ani neoplatilo do vývoja investovať toľké peniaze, aby každý rok menilo dizajn a hlavne ak si človek v roku 2014 kúpil iPhone 6 na dvojročný kontrakt, v roku 2016 môže mať stále pocit nového zariadenia, keďže 6S-ko vyzerá prakticky rovnako.

- Reklama -

iPhone teda prišiel s prívlastkom “S”, ktorý sme mali možnosť po prvý krát vidieť ešte v roku 2009 pri iPhone 3GS. Neskôr prišiel iPhone 4S, to bol rok 2011, ďalším na rade bol dodnes veľmi populárny model predstavený v roku 2013, 5S, no a minulý rok sme moli vidieť iPhone 6S. Niečo podobné by sa mohlo objaviť aj pri hodinkách Apple Watch.

Súčasné hodinky majú totižto dosť aktuálny dizajn pokojne aj na ďalšie dva roky a Apple by tak mohlo do neho pridať len zopár technológií a nejaké tie výkonnostné vylepšenia navyše. Apple Watch by boli inovované, inovatívne a hlavne nové, čo by ľudí podmieňovalo ku kúpe. Zároveň by to však nemuselo vadiť tým, čo majú drahšie verzie a kúpili si ich minulý rok.

Apple Watch - svetapple.sk

Ide totiž o spotrebnú elektroniku a ak takejto elektronike vyprší životnosť po dvoch rokoch, stratí aj na hodnote. Ak si niekto kúpi hodinky za 1000-2000 eur, takýto fakt ho môže celkom naštvať a tak už neuvažuje nad novšou generáciou.

Ak by ale Apple predstavilo S-kový model a ten by mal životnosť dajme tomu ďalšie 2 roky ako súčasná generácia, majitelia by svoje “jednotkové” Apple Watch používali prakticky 3 roky a to by si mohli povedať, že je celkom rozumná doba na výmenu aj za také peniaze.

Kedy by sme ale mohli vidieť novú generáciu? Možno ťa prekvapíme ale myslíme si, že by to pokojne mohli byť už budúci pondelok na najnovšej Keynote. Problém je ale v tom, že nepredpokladáme, že by sa hodinky okamžite začali predávať a trvalo by dlhšiu dobu, kým by sa niekde v Amerike na predajných pultoch vôbec objavili. Každopádne treba triezvo uvažovať aj nad nami spomínanou S-kovou generáciou. Nemusí to byť až taký nezmysel.

Apple Watch - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.