Ako je známe, Apple Watch obsahujú na jednom mieste skrytý port, ktorého využitie zatiaľ nie je úplne známe. Síce vieme, že sú ním hodinky nabíjané a prepojené v predajniach Apple ale skutočné využitie v praxi nie je známe. možno ide o port, vďaka, ktorému budú môcť v servisoch robiť diagnostiku hodinkám. Potvrdené to však nie je. Avšak, na najnovšom videu sa objavili hodinky prepojené práve cez skrytý port a hodinky na klasickom magnetickom krúžku. Výsledok testu dopadol asi takto:

Rýchlejšie nabíjanie

Spoločnosť Apple predstavila tak trochu tajomnú vec na svojich hodinkách Apple Watch. Skrytý port totiž nebol nikde medializovaný (zo strany Apple) a zatiaľ sa o ňom neobjavila žiadna zmienka ani v nijakých dokumentoch. Nikto teda nevie, na čo presne slúži. Avšak zdá sa, že chlapci z Reverse Strap alebo lepšie povedané jeho stvoritelia to vedia a vyrobili špeciálny náramok, ktorý v sebe ukrýva batériu na dobitie hodiniek. Tento náramok by mohol byť na hodinky pripojený práve cez skrytý port, ale môže byť v tom taký „maličký“ háčik.

- Reklama -

Vzhľadom na fakt, že sa Apple o skrytom porte nikde nezmieňuje a navyše je zaslepený kovovou krytkou, ktorá drží pevne na mieste, je viac než možné, že podobné použitie náramku môže viesť k strate záruky na hodinky. Poprípade by si mohlo pýtať nejakú HW úpravu, ktorá by mala taktiež vplyv na stratu záruky. Ako to teda je a či spoločnosť Apple bude naozaj rušiť záruku každému, kto si Apple Watch bude nabíjať cez tento skrytý port uvidíme asi až v budúcnosti. Ako môžeme vidieť na videu, nabíjanie cez „záhadný“ konektor je o čosi rýchlejšie ako klasický spôsob. Ako to nakoniec s konektorom dopadne uvidíme v budúcnosti, minimálne výrobcom príslušenstva by sa však takáto pomôcka mohla celkom hodiť, čo povieš?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.