Spoločnosť Apple sa pokúša pri svojich produktoch udržať neustálu rýchlosť, spoľahlivosť a „svižnosť“ celého systému. Práve preto sú jej produkty také obľúbené. Platí to aj pri hodinkách Apple Watch, ktoré napriek maličkým rozmerom poskytujú slušnú dynamiku systému. Avšak aj ten má svoje tŕnisté miesto. Je ním bootovanie. To hodinkám trvá neuveriteľne dlho!

Nekončené dlhé zapínanie

Spoločnosť Apple si dala na hodinkách Apple Watch tak dokonalo záležať, že očividne zabudla na ich základný stret s používateľom a to na zapínanie. Istý čitateľ 9to5mac.com totiž zaslal do redakcie video, ktoré opisuje jeho návštevu Apple Store a následne aj test hodiniek, pri ktorom ich jednoducho vypol a potom zapol. Mnohí sa okamžite čudovali, prečo sa hodinky tak neuveriteľne dlho zapínajú. Kým iPhone 6 zapnete výrazne pod 30 sekúnd, Apple Watch to bude trvať okolo minúty, čo naozaj nie je nič moc!

- Reklama -

Každopádne tu je jedno veľmi jednoduché vysvetlenie, prečo sa špičkové hodinky zapínajú rovnako dlho, ako prastaré počítače. V ich srdci totiž bije procesor Apple S1, ktorý je zhodný s výkonom Apple A5 (iPhone 4S, iPad mini, iPad 2), no taktovaný je výrazne nižšie a rovnako je aj stavaný primárne pre úsporu energie, čo sa ozrkadluje napríklad pri dlhom zapínaní. Každopádne dúfajme, že baterka nám vydrží dostatočne dlho na to, aby sme nemuseli hodinky neustále zapínať priamo na nabíjačke!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.