Spoločnosť Apple predstavila novú generáciu inteligentných hodiniek. Apple Watch Series 6 poskytujú viacero šikovných vylepšení v tradičnom “obale”. Dnes sa pozrieme na to, pre koho sú určené. 

Vlastním Apple Watch Series 4 alebo Series 5

Začnime novšími zariadeniami. Veľa majiteľov týchto modelov sa sťažuje, že šiesta séria nie je vôbec revolučná. Majú pravdu. Teda aspoň čiastočne. 

Z ich pohľadu upgrade skutočne nedáva veľký zmysel. Zámerne sme ale nepoužili slovíčko “žiadny”. Máme na to dôvod.

Pokiaľ vlastnite Apple Watch Series 4, dizajn vás zrejme neohúri (jedine ak nové farby, ktoré sú veľmi pekné). To čo by ale mohlo zaujať sú reakcie zariadenia

- Reklama -

Počas testovania sme (v priamom porovnaní) spozorovali, že Apple Watch Series 6 otvárajú väčšinu appiek o poznanie rýchlejšie. Plynulejšie sú aj prechody v rámci watchOS 7 (v porovnaní so Series 5 rozdiel nepostrehnete).

Okrem toho tu máte stále zapnutý displej, kompas, výškomer či oxymeter. Vo všetkých prípadoch sa jedna o šikovné veci, ktoré váš starší model nepodporuje.

Ani pri jednom z nich si ale nemyslíme, že ide o zásadnú inováciu, ktorá by ovplyvnila spôsob, akým používate inteligentné hodinky. Samotný nákup je na zváženie, no za určitých okolností dáva zmysel.

Pokiaľ vlastníte Apple Watch Series 5, radšej na nich ostaňte. Aj pre vás môže dávať zmysel upgrade, no to len v situácii, že by ste “nutne” potrebovali jednu z vyššie vymenovaných funkcií (napríklad výškomer alebo oxymeter).

Tak isto sa medzigeneračná výmena oplatí fanúšikovi najmodernejšej technológie. Štandardný používateľ by ale mohol pocítiť skôr sklamanie.

Vlastním Apple Watch Series 3 a staršie

Apple Watch Series 3 zobrazenie času

Z vyššie uvedeného textu je asi jasné, že ak vlastníte Apple Watch Series 4 alebo Series 5, prechod na Series 6 nestojí za to. Čo však v prípade, že máte Apple Watch Series 3 a všetky ostatné, staršie verzie? Tak to už je úplne iná “pesnička”.

V porovnaní s touto generáciou sa jedná o zásadný posun smerom vpred. Začať by sme mohli dizajnom, ktorý síce započal tretí rok svojej existencie, no z nášho pohľadu vyzerá stále perfektne a moderne (aj keď je to subjektívny pohľad). Väčší displej poskytuje tenšie rámiky (so zaoblením v rohoch). Tak sto je stále zapnutý a 2,5x jasnejší.

Senzorová výbava je obohatená o EKG, Oxymeter, Kompas, Výškomer a ďalšie vymoženosti. V starších generáciách o nich môžete iba snívať.

Samozrejmosťou je digitálna korunka s haptickou odozvou, detekcia pádov a monitorovanie hluku. Výdrž batérie je na úrovni 1-2 dní. Veľkým “žrútom” býva always-on displej (dá sa vypnúť).

Upgrade dáva zmysel aj z hľadiska čipu. Pri Apple Watch Series 3 (ktoré ako posledné podporujú watchOS 7) síce nepocítite žiadne zásadné problémy, no staršie generácie s predošlými systémami môžu sekať alebo nefungovať správne. Je to poväčšine viac ako štvorročný hardvér. Jeho ťažkosti vás nemôžu prekvapiť.

Taktiež by ste mali vedieť, že už Series 3 sú značnou evolúciou predošlých generácií Apple Watch. Všetko staršie teda nemá viacero užitočných funkcií, ktoré sme vyššie vôbec nespomenuli.

Inteligentné hodinky od Apple majú z nášho pohľadu 3-4 ročnú “bezproblémovú” životnosť. Potom sa už oplatí výmena.

Logicky tak dokážeme usúdiť, že Apple Watch Series 6 sú najvhodnejšie pre všetkých používateľov, ktorí majú model z roku 2017 a starší. Zakúpiť ich môžete už dnes v spoločnosti m:zone. Ich cena je v porovnaní s predchodcom nižšia. Aby sme ale boli fér, v balení sa nenachádza 5W adaptér.

Apple Watch Series 6 m:zone

Do komentára nám napíšte, ako sa na to pozeráte vy a či plánujete nákup nových Apple Watch Series 6

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

8 KOMENTÁRE

 1. Ja by som chcel vedieť či tá verzia SE podporuje notifikácie z mobilu?akoze myslím správy,volania, whatsup a pod.
  Dakujem za odpoved

 2. Pán Hallon, môžem vám trošku poradiť v oblasti gramatiky? Skúste prehodnotiť používanie slovného spojenia “jedná sa o”. Je to čechizmus, v slovenčine sa používa “ide o”…
  Ďakujem a držím palce v ďalších výborných článkoch.

  • Dobrý deň, ďakujem za kritický komentár. Určite si na tom dám pri ďalších článkoch pozor. Človek sa učí každý deň 🙂

 3. Dobrý deň, som fanúšik Apple. Pred rokom som reklamoval Apple watch ser 3. Dostal som ich späť v opravené stave aj keď som prosil o nové. Mám záujem o Apple watch series 6. Dr. Juraj Bodnar

  • Ahoj, toto isté som v rámci reklamácie riešil minulý rok aj ja (poslali mi repas). 3-jky sú super ale tento rok pôjdem aj ja sám do 6-tiek. Myslím, že tento upgrade dáva zmysel 🙂

  • Odpovedať na túto otázku je síce trochu ťažké, no pokiaľ chceš vstúpiť do ekosystému, bohate ti postačia aj 5-ky. V prípade, že si potrpíš na tom najlepšom z najlepšieho, priplať radšej za šestky. Medzigeneračný rozdiel nie je výrazný, takže je to skôr o cene 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here