Pokiaľ si robíte zálusk na nové inteligentné hodinky od Apple, máme pre vás dobré správy. Dnešným piatkom započal ich celosvetový predaj. Prvé kusy dorazili už aj do m:zone. Pozrite sa na ceny a dostupné prevedenia.

Apple Watch Series 6 – vlajková loď aktuálnej dizajnovej generácie

Apple Watch Series 6

Technologický gigant vylepšil skoro dokonalé. Inteligentné hodinky Apple Watch Series 6 získali senzor na monitorovanie kyslíka v krvi. To ale nie je všetko.

- Reklama -

Z dlhodobého hľadiska oceníte výkonnejší procesor S6, odvodený od známeho čipu A13 Bionic. Nové hodinky sa dočkali aj prepracovaného Always-on displeja. Pri pohľade na zápästie je až 2.5x jasnejší než predchodca.

Na turistike v horách môžete využiť schopnosti výškomera či kompasu. Pokiaľ si potrpíte na dizajn, všetky hliníkové verzie sú dostupné v novej červenej, modrej a zlatej farbe (+ štandardnej striebornej a vesmírne šedej). Dnes sme ich mali možnosť vyskúšať na vlastnej koži. Vyzerajú perfektne.

Apple Watch Series 6

Na výber sú 2 verzie v 2 veľkostných prevedeniach. Jedná sa o štandardné Apple Watch Series 6 a Apple Watch Series 6 Nike. Kúpiť si môžete menšiu 40mm verziu alebo väčšiu 44mm verziu. Ceny nájdete tu:

 • Apple Watch Series 6 (40mm) od 429€
 • Apple Watch Series 6 (44mm) od 459€
 • Apple Watch Series 6 Nike (40mm) od 429€
 • Apple Watch Series 6 Nike (44mm) od 459€

Apple Watch SE – rozumná voľba

Apple Watch Series SE

V Apple si uvedomili, že model Series 3 je na dnešnú dobu dosť zastaralý. Aj keď zostal v ponuke, pribudla ešte jedna verzia, ktorú nazývame Apple Watch SE. Dizajnovo je v podstate totožná s Apple Watch Series 6. Inžinieri ju ale „oklieštili“ o niekoľko funkcií.

K dispozícii tu nie je Oxymeter a ani EKG. Tak isto si neužijete Always-on displej ale iba tradičnú zobrazovaciu jednotku, ktorá je v princípe rovnaká ako v Apple Watch Series 4.

Procesor (S5) pochádza z minuloročnej generácie, no výkonu má viac ako dosť (pre najbližšie 3-4 roky). Hoci ide o negatíva, nie každý tieto technológie potrebuje. Apple Watch SE sú skvelou a dostupnou alternatívou pre stredne náročného používateľa.

Apple Watch Series SE

Vybavené sú výškomerom a kompasom. Nájdete tu aj senzory pre detekciu pádu, meranie srdcového tepu, monitorovanie aktivity a mnoho iného.

Vybrať si môžete z troch farieb a to zo striebornej, vesmírne šedej a zlatej. Tak isto ako Apple Watch Series 6, aj model SE ponúka prevedenie Nike a 40mm/44mm verzie.

 • Apple Watch SE (40mm) od 299€
 • Apple Watch SE (44mm) od 329€
 • Apple Watch SE Nike (40mm) od 299€
 • Apple Watch SE Nike (44mm) od 329€

iPad 8. generácie už na budúci týždeň

iPad 10.2" 2020
iPad 10.2″ 2020

Na záver tretia novinka, ktorá vás možno zaujala tiež. Apple predstavilo aj iPad 8. generácie s 10,2″ displejom. Tento tablet síce nemá nový dizajn ale to vôbec nevadí.

Najdôležitejšia zmena sa odohrala „pod kapotou“. Nachádza sa tu výkonnejší procesor Apple A12 Bionic (pôvodne z iPhonu XS). V porovnaní s predchodcom ide o obrovský skok smerom dopredu, ktorý pocítite pri každej appke, hre alebo inom náročnejšom procese.

Zariadenie si zachovalo nízku cenovku. Štartuje na úrovni 379€. K dispozícií je strieborná, vesmírne šedá a zlatá farba. Tak isto si dokážete kúpiť obyčajnú Wi-Fi verziu alebo „Cellular“ s možnosťou stáleho pripojenia na internet. Je už iba na vás, čo vám viacej vyhovuje. iPad 8. generácie bude dostupný od budúceho týždňa.

 • iPad 8. generácie Wi-Fi (32GB) od 379€
 • iPad 8. generácie Wi-Fi (128GB) od 479€
 • iPad 8. generácie Wi-Fi + Cellular (32GB) od 519€
 • iPad 8. generácie Wi-Fi + Cellular (128GB) od 619€

Nezabudnite na Apple Watch Series 5, Series 3 a iPad 7. generácie

Okrem noviniek zostávajú v ponuke aj hodinky Apple Watch Series 5 od 379€ a Apple Watch Series 3 od 219€. Pri ich nákupe viete ušetriť, nakoľko sú v príjemnom cenovom zvýhodnení. iPad 7. generácie začína na 340€. Pokiaľ teda máte záujem neváhajte. Skladové zásoby sa rýchlo míňajú.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.