Pokiaľ si robíte zálusk na nové inteligentné hodinky od Apple, máme pre vás dobré správy. Dnešným piatkom započal ich celosvetový predaj. Prvé kusy dorazili už aj do m:zone. Pozrite sa na ceny a dostupné prevedenia.

Apple Watch Series 6 – vlajková loď aktuálnej dizajnovej generácie

Apple Watch Series 6

Technologický gigant vylepšil skoro dokonalé. Inteligentné hodinky Apple Watch Series 6 získali senzor na monitorovanie kyslíka v krvi. To ale nie je všetko.

Z dlhodobého hľadiska oceníte výkonnejší procesor S6, odvodený od známeho čipu A13 Bionic. Nové hodinky sa dočkali aj prepracovaného Always-on displeja. Pri pohľade na zápästie je až 2.5x jasnejší než predchodca.

Na turistike v horách môžete využiť schopnosti výškomera či kompasu. Pokiaľ si potrpíte na dizajn, všetky hliníkové verzie sú dostupné v novej červenej, modrej a zlatej farbe (+ štandardnej striebornej a vesmírne šedej). Dnes sme ich mali možnosť vyskúšať na vlastnej koži. Vyzerajú perfektne.

Apple Watch Series 6

Na výber sú 2 verzie v 2 veľkostných prevedeniach. Jedná sa o štandardné Apple Watch Series 6 a Apple Watch Series 6 Nike. Kúpiť si môžete menšiu 40mm verziu alebo väčšiu 44mm verziu. Ceny nájdete tu:

 • Apple Watch Series 6 (40mm) od 429€
 • Apple Watch Series 6 (44mm) od 459€
 • Apple Watch Series 6 Nike (40mm) od 429€
 • Apple Watch Series 6 Nike (44mm) od 459€

Apple Watch SE – rozumná voľba

Apple Watch Series SE

V Apple si uvedomili, že model Series 3 je na dnešnú dobu dosť zastaralý. Aj keď zostal v ponuke, pribudla ešte jedna verzia, ktorú nazývame Apple Watch SE. Dizajnovo je v podstate totožná s Apple Watch Series 6. Inžinieri ju ale „oklieštili“ o niekoľko funkcií.

K dispozícii tu nie je Oxymeter a ani EKG. Tak isto si neužijete Always-on displej ale iba tradičnú zobrazovaciu jednotku, ktorá je v princípe rovnaká ako v Apple Watch Series 4.

Procesor (S5) pochádza z minuloročnej generácie, no výkonu má viac ako dosť (pre najbližšie 3-4 roky). Hoci ide o negatíva, nie každý tieto technológie potrebuje. Apple Watch SE sú skvelou a dostupnou alternatívou pre stredne náročného používateľa.

Apple Watch Series SE

Vybavené sú výškomerom a kompasom. Nájdete tu aj senzory pre detekciu pádu, meranie srdcového tepu, monitorovanie aktivity a mnoho iného.

Vybrať si môžete z troch farieb a to zo striebornej, vesmírne šedej a zlatej. Tak isto ako Apple Watch Series 6, aj model SE ponúka prevedenie Nike a 40mm/44mm verzie.

 • Apple Watch SE (40mm) od 299€
 • Apple Watch SE (44mm) od 329€
 • Apple Watch SE Nike (40mm) od 299€
 • Apple Watch SE Nike (44mm) od 329€
Prečítajte si tiež  iPhone SE s displejom na celej prednej strane?

iPad 8. generácie už na budúci týždeň

iPad 10.2" 2020
iPad 10.2″ 2020

Na záver tretia novinka, ktorá vás možno zaujala tiež. Apple predstavilo aj iPad 8. generácie s 10,2″ displejom. Tento tablet síce nemá nový dizajn ale to vôbec nevadí.

Najdôležitejšia zmena sa odohrala „pod kapotou“. Nachádza sa tu výkonnejší procesor Apple A12 Bionic (pôvodne z iPhonu XS). V porovnaní s predchodcom ide o obrovský skok smerom dopredu, ktorý pocítite pri každej appke, hre alebo inom náročnejšom procese.

Zariadenie si zachovalo nízku cenovku. Štartuje na úrovni 379€. K dispozícií je strieborná, vesmírne šedá a zlatá farba. Tak isto si dokážete kúpiť obyčajnú Wi-Fi verziu alebo „Cellular“ s možnosťou stáleho pripojenia na internet. Je už iba na vás, čo vám viacej vyhovuje. iPad 8. generácie bude dostupný od budúceho týždňa.

 • iPad 8. generácie Wi-Fi (32GB) od 379€
 • iPad 8. generácie Wi-Fi (128GB) od 479€
 • iPad 8. generácie Wi-Fi + Cellular (32GB) od 519€
 • iPad 8. generácie Wi-Fi + Cellular (128GB) od 619€

Nezabudnite na Apple Watch Series 5, Series 3 a iPad 7. generácie

Okrem noviniek zostávajú v ponuke aj hodinky Apple Watch Series 5 od 379€ a Apple Watch Series 3 od 219€. Pri ich nákupe viete ušetriť, nakoľko sú v príjemnom cenovom zvýhodnení. iPad 7. generácie začína na 340€. Pokiaľ teda máte záujem neváhajte. Skladové zásoby sa rýchlo míňajú.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.