Apple je spoločnosť, ktorá keď predstaví nejaký nový produkt, tak má zaručené, že bude úspešný a hlavne niekoľkonásobne prekoná tržby iných spoločností. Takýmto produktom sú aj pripravované hodinky Apple Watch, ktoré aj napriek absencii niekoľkých senzorov budú omnoho populárnejšie, ako ich konkurencia. Morgan Stanley dokonca odhaduje, že si ich zakúpi až 10% používateľov iPhone! 

Až 10%

Pokiaľ by konkurenčné spoločnosti počuli, že hodinky by si zakúpilo len 10% majiteľov iPhone, pravdepodobne by zostali v rozpakoch či sa majú smiať alebo plakať. Číslica 10% totiž naozaj nevyzerá nijako ohromujúco a pre niekoho je možno smiešna. Nenechajte sa však oklamať. Spoločnosť Morgan Stanley totiž rátala so všetkými iPhonmi predanými od roku 2012, kedy bola na trh uvedená 5-ka, to znamená, že  po jednoduchom prepočte je  10% asi 30 miliónov predaných kusov, čo je niekoľkonásobne viac, ako predstavujú súčasné predaje všetkých inteligentných hodiniek dokopy. Pozor, hovoríme o jednom roku!

Nový trh

Podľa správy by sa mali konkurenčný výrobcovia báť Apple aj z dôvodu, že Apple Watch nie sú klasickými inteligentnými hodinkami, a tak otvárajú úplne nový trh. Je to niečo podobné, ako keď na scénu prišiel iPad. O tom sa tiež špekulovalo, že predaje budú „len“ nejakých 5 miliónov kusov zariadení z dôvodu, že Apple má na trhu iPhone a iPad je v podstate to isté len vo väčšom. Nakoniec predaje za prvý rok predstavovali 15 miliónov predaných zaiaidení a dnes je iPad pravdepdobne najúspešnejším tabletom súčasnosti!

183331-applewatchwhitefull

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.