Spoločnosť Apple síce ponúka na prezeranie hodiniek Apple Watch špeciálne stoly, v ktorých si ich môže zákazník pod pomerne hrubým sklom dokonalo preskúmať, avšak nie je to úplne ono a každý z nás by si produkt určite veľmi rád „ohmatal aj vlastnou rukou“. Práve preto spoločnosť pripravila aj špeciálne podložky, ktoré nazýva Apple Watch Magic Display, pomocou ktorého si môžeš hodinky prezrieť omnoho lepšie. Neukázala však, ako sú pripojené, možno ťa to prekvapí, ale je to cez rovnaký konektor aký má iPhone či iPad!

Apple Watch a Lightning

Spoločnosť Apple predstavila hodinky, v ktorých sa našiel jeden záhadný otvor, ktorý stihla komunita medzičasom pomenovať ako „diagnostický port“. Nikto zatiaľ nevie, na čo presne slúži, no vďaka dnešným fotografiám už vieme, že sa vďaka nemu budú môcť hodinky napájať. Na špeciálnych podložkách kde sú Apple Watch prepojené s iPadom mini, sa totiž hodinky nemajú ako nabíjať a tak spoločnosť hodinky upravila tak, aby mohli byť napájané cez špeciálny diagnostický port a upravený Lightning konektor.

- Reklama -

Vďaka tomuto šikovnému prepojeniu môžu navyše spolupracovať aj s iPadom mini, ktorý v prípade spustenia určitej aplikácie na jeho 7,9″ displeji zobrazí všetky potrebné informácie o danej aplikácii a jej ovládaní na Apple Watch. Je to jednoducho premyslený systém, no naskytá sa tu otázka, či sa bude dať daný konektor použiť aj s iným príslušenstvom, ako s tým od Apple. Bolo by veľmi zaujímave, keby sa podarilo vyrobiť náramok, ktorý by dokázal hodinky napájať rovno cez konektor a zvýšiť tak výdrž ich batérie až niekoľkonásobne!

Apple Watch a Lightning - svetapple.sk
Apple Watch a Lightning – svetapple.sk
Apple Watch a Lightning - svetapple.sk
Apple Watch a Lightning – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.