Spoločnosť Apple dlhodobo tajila oficiálnu výdrž hodiniek Apple Watch, pri ktorých sa šepkalo, že bude len veľmi biedna. V konečnom dôsledku sa vlastne ani nič nezmenilo a Apple Watch vydržia len 18 hodín, čo v inom jazyku znamená „jeden deň“. Apple však ponúklo aj módy vďaka ktorým bude možné hodinky používať až 48 či 72 hodín na jedno jediné nabitie!

Apple Watch 38mm

Spoločnosť Apple poslednou dobou dlhodobo testuje svoje nové hodinky Apple Watch a predovšetkým ich výdrž batérie, ktorá je azda najdiskutabilnejším prvkom hodiniek. Mnohým používateľom vadí, že vydrží len jeden jediný deň (čo v prípade, že hodinky budete nabíjať počas noci, naozaj nie je žiaden problém). Každopádne, Apple si uvedomuje to, že niekto môže odcestovať a hodinky používať ako hodinky, práve preto ponúknu špeciálny mod vďaka ktorým bude možné pracovať s nimi po dobu 72 hodín!

Jednodňová výdrž batérie platí v prípade, že hodinky používate ako bežný používateľ, čo znamená, že zhliadnete nejakých 90 notifikácií, 30 minút budete počúvať hudbu cez bluetooth či 45 minút používať rôzne aplikácie. V takom prípade bude možné hodinky používať 18 hodín. Ak však budete primárne pozorovať čas (na čo sa hodinky používajú) vraj budú schopné vydržať až 48 hodín.

Hodinky ukrývajú aj Power Reverse mode, ktorý obmedzí určité funkcie vďaka čomu by sa mala výdrž predĺžiť až na 72 hodín. V tomto prípade by hodinky spĺňali svoju funkciu hodiniek. Každopádne Apple testovalo vraj len 38mm verziu čo znamená, že pri väčších hodinkách by mohla byť výdrž ešte lepšia!

Apple Watch -svetapple.sk
Apple Watch -svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Prvý ARM procesor Apple Sillicon porazil Microsoft Surface Pro X vo výkonnostnom teste.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.