Dohady a fámy o ďalšom iPhone skončia po jeho predstavení a následne po ňom budú vznikať ďalšie, pre ďalší iPhone. Nový iPhone by však mal disponovať aj vylepšeným fotoaparátom na zadnej strane. Podľa dodávateľov spoločnosti Apple sa proces testovania iPhonu s duálnym fotoaparátom začal.

Podľa dodávateľov áno

Taiwanská spoločnosť Largan Technology, rovnako aj japonskí a čínski výrobcovia a dodávatelia šošoviek fotoaparátov v smartfónoch dodali Applu testovacie vzorky technológie duálneho fotoaparátu, teda fotoaparátu s dvomi samostatnými šošovkami. Largan Technology predstavuje 60% podiel dodávky fotoaparátov od Apple, na čele s analytikmi trhu, ktorí veria, že Apple hľadá podobné produkty od iných výrobcov.

- Reklama -

Dva modely

Podľa predpovedí analytika Ming-Chi Kuo z KGI Securities, Apple predstaví dve 5,5 palcové verzie iPhonu 7 Plus, ktoré sú vo vývoji, jeden s jedným fotoaparátom iSight na zadnej a prednej strane, druhý s dvojitým fotoaparátom na zadnej a s jedným na prednej strane.

Čo skutočne uvidíme?

Necháme sa teda prekvapiť, či budú tieto dohady pravdivé, alebo nás Apple milo prekvapí, ibažeby nie a v iPhone vymení len procesor alebo odstráni odstávajúcu šošovku fotoaparátu na zadnej strane. Apple by sa však mal zamerať aj na výrazné zlepšenie životnosti batérie, ochrany pred vodou či prachom alebo displejom, ktorý sa nerozbije len tak ľahko.

Apple iPhone 6 s dvoma šošovkami fotoaparátu! - svetapple.sk

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -